Škody » Přírodní nebezpečí » Nepálem otřásly další otřesy. Cítit byly až v Dillí.

Nepálem otřásly další otřesy. Cítit byly až v Dillí.

12.5.2015, Přírodní nebezpečí, The Guardian

Nepálem otřásly další otřesy. Cítit byly až v Dillí.

Zemětřesení o síle 7,4 Richterovy škály dnes opět otřásly Nepálem. Epicentrum bylo velmi blízko Mount Everestu a lidé jej pocítili až v bangladéšské Dháce a indickém Dillí.

Podle americká geologické služby USGS, bylo epicentrum u městečka Namče Bazar těsně pod nejvyšší horou světa. To je vzdálené pouze 83 km od hlavního města Káthmándú.

První vlna o síle 7,4 stupňů Richterovy škály vzešla z hloubky 18.5 km a za hodinu se dostavily dozvuky o síle 5,6 a 6,3 stupně. Zahraniční média zatím na základě informací od červeného kříže informovala o několika mrtvých a pár zřícených budovách. Tým českých zdravotníků, který v Nepálu působí, je podle ČTK v pořádku a očekává nový příliv zraněných.

nepal2

Nepál a jeho hlavní město se stále ještě vzpamatovává z ničivého zemětřesení z konce dubna, jehož bilance, je v současné době 8 000 mrtvých a 18 000 zraněných.

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: The Guardian

Facebook Twitter

Související články

30.04.2015Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů
27.04.2015Do zemětřesením zasaženého Nepálu míří pomoc z celého světa

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.