Škody » Přírodní nebezpečí » Kooperativu dosud přišla sněhová kalamita na 33 miliónů

Kooperativu dosud přišla sněhová kalamita na 33 miliónů

19.1.2010, Přírodní nebezpečí, Kooperativa

Kooperativu dosud přišla sněhová kalamita na 33 miliónů

K dnešnímu dni Kooperativa v souvislosti s tíhou sněhu eviduje téměř 600 škod v celkové výši  33 milionů Kč. Jedná většinou o menší škody na střechách rodinných domů, poškozené přístřešky nebo zastřešení bazénů, ale zvýšil se i počet poškozených vozidel.

V průběhu minulého týdne jsme přijímali o cca 50 % více hlášení škod na vozidlech, než je v tomto zimním období obvyklé. Ve většině případů jde o menší havárie, tedy poškozené plechy. Tyto škody, které přímo nesouvisejí s rizikem tíhy sněhu, ale spíše s neopatrnou jízdou, představují dalších několik desítek milionů Kč.     

Razantní nárůst škod jsme zaznamenali v posledních dvou dnech, mokrý a těžký sníh ničil další střechy, ale několik desítek škod zavinil i padající sníh ze střech. Celkem nám klienti v posledních dvou dnech nahlásili cca 100 poškozených vozidel, které způsobil padající sníh. Ve většině případů sníh rozbil čelní sklo a poškodil karoserii vozidla. Průměrně šlo o škody ve výši cca 30 tisíc Kč. Naštěstí prozatím neevidujeme žádné vážné zranění, které by souviselo s padajícím sněhem

Největší škody, které doposud klienti Kooperativě nahlásili, jsou poškozené haly v Praze a Pardubicích. V Praze se jedná o poškození střechy skladové haly za téměř 5 milionů korun, v Pardubicích tíhu sněhu nevydržely makrolonové světlíky na střeše výrobní haly v průmyslovém areálu na Fáblovce. Škoda pravděpodobně dosáhne výše 3 miliony Kč.  

Nejvíce pojistných událostí nám hlásili klienti z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, v posledních dnech přibývají hlášení škod z východních Čech, středních Čech a Prahy.

V Praze a středních Čechách evidujeme škody za 14,5 milionu Kč, ve východních Čechách za 4,6 milionu a na severní Moravě prozatím za 4,2 milionu Kč. Nejmenší objem škod, v celkové výši cca 800 tisíc Kč, prozatím registrujeme v jižních Čechách.

Kooperativa

 

Share/Bookmark

Zdroj: Kooperativa

Facebook Twitter

Související články

15.01.2010Daisy Kooperativě  přinesla prozatím škody za 23 milionů korun
19.01.2010Kooperativa nabízí MediKompas on-line
06.01.2010Kooperativa spustila nový klientský web
21.12.2009V představenstvu Kooperativy nastanou změny
04.11.2009Kooperativa otevřela pobočku na Letišti Praha

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.