Škody » Přírodní nebezpečí » Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?

Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?

10.7.2015, Přírodní nebezpečí, Kooperativa,  Allianz

Jak se úterní bouřky zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a Kooperativa?

V úterý 7. července se přes Českou republiku přehnaly silné bouřky, které završily mnohadenní vysoké teploty vysoko nad hranicí třiceti stupňů. Přívalové deště, blesky, ale i krupobití se přehnalo přes naše území a způsobilo tak velké škody na majetku. Pojišťovny již začaly újmy na majetku likvidovat a přicházejí první čísla.

Kooperativa v tuto chvíli eviduje celkem 850 škod za cca 45 milionů Kč. „Ukončili již šetření u prvních 50 menších škod a klientům jsme odeslali pojistné plnění v celkové výši téměř 1,5 milionu Kč. A naši technici budou v prohlídkách pokračovat i v průběhu víkendu,“ ujišťuje Miroslav Novák, ředitel Centra likvidace pojistných událostí v Kooperativě.

Z evidovaných škod je jich 560 v pojištění majetku, 290 u pojištění vozidel. Celkové škody na majetku přesáhly 35 milionů Kč, u vozidel 10 milionů Kč. Nejvíce škod Kooperativa eviduje v Západočeském kraji, na Chomutovsku a Ústeckoorlicku. Nejčastějšími škodami jsou poškozené střechy od vichřice, škody po pádech stromů nebo krupobití. U vozidel jsou všechny škody způsobené krupobitím, které se přehnalo Chebskem.

Největší škody nám klienti nahlásili v Chebu, kde vichřice poškodila střechu obchodního centra, vichřice a krupobití poškodily budovu a vozidla v jednom chebském autosalonu. V prvním případě očekáváme, že škoda dosáhne výše 3 milionů Kč, u autosalonu odhadujeme škodu na 2,5 milionu Kč,“ konkretizuje řádění živlů Miroslav Novák.   

Klienti Allianz během první poloviny středečního dne ohlásili přes stovku škod, které jim způsobil živel. Podle předběžných odhadů jsme za ně už nyní připraveni platit několik milionů korun. Desítky motoristů ráno zjistili, že mají na autě buď celý strom, nebo jeho větve. Tři desítky majitelů vozidel nám zatelefonovalo, že našli na svém vozidle mnoho důlků po krupobití. Strom, který jim spadl na dům, většina lidí objevila ještě během noční bouře. Že jim zničil i kus plotu, garáže nebo zahradního domku, zjistili hned po rozednění.

Nejvíce škod máme hlášeno ze Strakonicka, Písecka, Teplicka, Ústí nad Orlicí, ale také z některých míst ve středních Čechách a ze severní Moravy.

Kromě spadaných stromů a odnesené krytiny jsme v Allianz zaznamenali také např. vytržený „party stan“, který navíc po svém několikametrovém letu poškodil nedaleká vrata (Nový Jičín), větrem utrženou trampolínu, která poškodila balkónové dveře, vyvrácený bazén či idilický zahradní altánek, kterému ráno chyběla střecha.

Zdroj: Kooperativa, Allianz

Facebook Twitter

Související články

22.04.2015Austrálii postihla nejsilnější větrná bouře za posledních 10 let
23.10.2014Bouře Gonzalo se prohání Evropou, poškodila i letadlo Travel Service
19.09.2014Francii zasáhla prudká bouřka, Filipíny zase tropická bouře
18.03.2014Víkendová vichřice způsobila škody za 10 miliónů Kč
23.05.2013Krupobití, vichřice a velká voda vloni napáchaly nejvíce živelních škod
21.01.2013Největší škody klientům Kooperativy vloni způsobily požáry, vichřice a krupobití

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.