Škody » Přírodní nebezpečí » Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů

Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů

30.4.2015, Přírodní nebezpečí, asiainsurancereview.com

Indická zajišťovna GIC Re odhaduje výši výdajů za nepálské zemětřesení na 160 milionů dolarů

Státem vlastněná indická zajišťovna GIC Re, která je největší zajišťovnou v Nepálu, uvedla, že výdaje na úhradu škod po posledním nepálském zemětřesení odhaduje na 160 milionů dolarů (INR 10 miliard).

Má společnost, která je největší zajišťovnou v Nepálu, se připravuje na vyplacení částky pohybující se okolo 160 milionů dolarů, jež by měla pokrýt část škod spojených s ničivým zemětřesením, jež postihlo Nepál minulou sobotu.“ Uvedl předseda představenstva a generální ředitel GIC Re Mr A K Roy.

160 milionů dolarů je maximum, které bychom měli platit, když budeme počítat s nejhoršími scénáři. V Nepálu spolupracujeme s třinácti pojišťovnami, které se orientují převážně na neživotní pojištění a očekáváme plnění hlavně u elektráren, u bytových komplexů, hotelů a u komerčních budov. V současné chvíli neznáme konkrétní hodnotu ztrát v Nepálu. Jediná věc, kterou můžeme v tuto chvíli říci je, že v případě, že by naše ztráty byly vyšší, budeme muset zvýšit pojistnou částku pro krytí pojistek v Nepálu.“ Dodává. 

GIC Re již nyní začala s hodnocením vzniklých škod a do oblasti vyslala tým expertů, kteří budou pomáhat tamnějším pojišťován v likvidování pojistných událostí.

Počet objetí zemětřesení již překročil 6 000 a dalších 11 000 je zraněných. Zmíněná částka 160 milionů dolarů se však vztahuje pouze na ty, jež si mohou pojištění dovolit. Celkový odhad ekonomických ztrát, byl americkou společností US Geological Survey odhadnut na 1 - 10 miliard amerických dolarů.

Autor: Viktor Kořínek
Zdroj: asiainsurancereview.com

Facebook Twitter

Související články

27.04.2015Do zemětřesením zasaženého Nepálu míří pomoc z celého světa

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.