Škody » Přírodní nebezpečí » Bouřky přinesly silný déšť, krupobití a bleskové záplavy

Bouřky přinesly silný déšť, krupobití a bleskové záplavy

9.6.2013, Přírodní nebezpečí, zprávy. rozhlas.cz

Bouřky přinesly silný déšť, krupobití a bleskové záplavy

Českem se přehnaly během neděle prudké bouřky. Přívalový déšť vyvolal na řadě míst v zemi bleskové záplavy. Vytrvalý déšť vydrží na území Čech až do úterka, kdy má slábnout. Znovu hrozí i sesuvy půdy.

Obce musí na pokyn ústřední povodňové komise zachovat protipovodňová opatření a zřídit nepřetržité povodňové hlídky. To by mělo podle premiéra Petra Nečase pomoci zmírnit škody.

Meteorologové varují, že prudké bouřky a silný déšť čekají celé území republiky i v noci na pondělí a během následujících dvou dnů. Srážkové úhrny na některých místech mohou v pondělí dosáhnout až 70 milimetrů.

zprávy. rozhlas.cz

Zdroj: zprávy. rozhlas.cz

Facebook Twitter

Související články

06.06.2013Labe se valí do Drážďan
03.06.2013Pojišťovací makléři aktivují své krizové plány
03.06.2013ČAP radí klientům poškozeným nepřízní povodní a záplav
04.06.2013Jak jsou na povodně připraveny české chemičky?

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.