Škody » Požáry » Požár zničil téměř dokončený krkonošský penzion, škoda je pět milionů

Požár zničil téměř dokončený krkonošský penzion, škoda je pět milionů

9.9.2014, Požáry, idnes.cz

Požár zničil téměř dokončený krkonošský penzion, škoda je pět milionů

Hasiči bojovali celou noc s požárem rozestavěného penzionu ve špindlerovomlýnské části Bedřichov. Evakuace nebyla nutná, protože v budově nikdo nebyl. Lehce se ale zranil jeden z dobrovolných hasičů, na kterého spadl ze střechy kus plechu.

S požárem nové patrové budovy bojovalo od pondělní třiadvacáté hodiny celkem sedm hasičských jednotek, tři profesionální a čtyři dobrovolné. 

„Po prvotním průzkumu bylo zřejmé, že je požár v pokročilé fázi, plameny již prostupovaly střešní konstrukcí. V době vzniku požáru se uvnitř nikdo nezdržoval, proto nebylo třeba nikoho evakuovat,“ uvedl Ondřej Sezima, mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Příčina požáru se vyšetřuje, škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun. Další hodnoty zhruba ve stejné výši se podařilo uchránit včasným zásahem.

idnes.cz

Zdroj: idnes.cz

Facebook Twitter

Související články

15.07.2014Přežili lesní požár, nyní mají šanci na velké odškodnění
18.06.2014Požár chaty Libušín způsobila špatně opravená kamna
29.05.2014Od hasičů k podnikatelům aneb Jak šel čas s Hasičskou vzájemnou pojišťovnou
12.03.2014Za největší loňský požár na Zlínsku zaplatila Allianz více než 200 milionů korun

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.