Škody » Požáry » Požár skladu paliv se vymkl kontrole. V Tripolisu hrozí katastrofa

Požár skladu paliv se vymkl kontrole. V Tripolisu hrozí katastrofa

29.7.2014, Požáry, ČT24

Požár skladu paliv se vymkl kontrole. V Tripolisu hrozí katastrofa

V důsledku raketového útoku vznikl ve skladu paliv nedaleko mezinárodního letiště v Tripolisu obrovský požár. Hoří obě palivové nádrže a požár se vymkl kontrole. V případě výbuchu skladu, v němž je uloženo více než 90 milionů litrů paliva, proto hrozí humanitární a ekologická katastrofa, uvedly zahraniční agentury s odvoláním na místní úřady. Libye již požádala o mezinárodní pomoc. První nádrž se vznítila po zásahu raketové střely v noci na dnešek. Tento kontejner obsahoval více než šest milionů litrů paliva. Dnes odpoledne se požár rozšířil ještě na druhou nádrž obsahující deset milionů litrů ropných derivátů.

Hasiči bojovali s ohněm po několik hodin, ale bez výsledku. Nakonec vyčerpali zásoby vody a museli místo opustit, uvedla agentura AFP s odvoláním na oficiální sdělení.

Libyjská televize podle Reuters vyzvala k evakuaci obyvatele města bydlící v okruhu pěti kilometrů od letiště kvůli nebezpečí exploze. Itálie a Řecko jsou prý připraveny poslat na boj proti nebezpečným plamenům leteckou pomoc, ale pouze za podmínky, že v místě ustanou boje mezi soupeřícími milicemi.

USA stáhly ze země diplomaty, Česko čeká

Libye stojí na pokraji občanské války. Na řadě míst zuří tvrdé boje, které jsou podle expertů jedny z nejtěžších od revolučního roku 2011. Současné násilí, které je důsledkem střetů milicí s vládou, vedlo o víkendu k tomu, že USA stáhly ze země svůj zbylý diplomatický personál a řada dalších zemí doporučila svým občanům z Libye odjet, případně zrušit své cesty do Libye.

Česká republika zatím svůj diplomatický sbor nestahuje a situaci v zemi pozorně sleduje, sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová. Dodala, že nadále platí pro české občany varování před cestami do celé Libye včetně Tripolisu zveřejněné na webu ministerstva již dříve v červenci.

ČT24

Zdroj: ČT24

Facebook Twitter

Související články

30.04.2014Na Bajkale vybuchl muniční sklad
21.01.2014Dvě exploze v USA zabily nejméně čtyři lidi
27.12.2013Požár zničil halu na výrobu plastů
12.06.2012Letadlo, které shořelo na ruzyňském letišti, pojistila Allianz a Česká pojišťovna

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.