Škody » Požáry » Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději

Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději

10.6.2015, Požáry, Guardian, iDNES, oPojištění.cz

Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději

Obrovský požár zachvátil v noci na úterý ropné zásobníky v obci Vasylkiv, jihozápadně od Kyjeva. Celé odpoledne se z místa havárie ozývaly výbuchy, hasičům se ale podařilo situaci dostat pod kontrolu.

Videa umístěné na internetu ukázaly sílu exploze a vlna veder, které už trvají více než týden, zkomplikovala hasičům práci, mohli se k plamenům přiblížit jen na 600 metrů. Celkem bylo nasazeno 62 jednotek hasičů a tři vlaky, které dodávaly vybavení a vodu. Podle agentury Reuters zahynulo při požáru nejméně pět lidí, dalších jedenáct jich bylo zraněno.

Podle předběžných informací oheň založili zloději, kteří se pokoušeli z jedné z nádrží odčerpat palivo a neopatrně zacházeli s ohněm. Ministerstvo vnitra ale vyšetřuje další tři možné příčiny požáru: porušení předpisů při skladování pohonných hmot, technickou poruchu nebo žhářství.

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: Guardian, iDNES, oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

24.04.2015Sibiř postihly rozsáhlé požáry. V plamenech je víc jak 200 000 hektarů lesa
16.02.2015Konečně služba, která urychlí likvidaci požáru „Vyšetřování požárů“
05.12.2014Počet požárů je v prosinci a lednu dvojnásobný
20.11.2014Požár pily ve Valašském Meziříčí způsobil škody za miliony

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.