Škody » Požáry » PODVODY: Češi úmyslně zapalují své domy a auta!

PODVODY: Češi úmyslně zapalují své domy a auta!

20.2.2012, Požáry, tn.cz

PODVODY: Češi úmyslně zapalují své domy a auta!

V Česku rapidně přibylo úmyslně založených požárů. Často jsou těmi, kteří škrtnou sirkou lidé, kteří si podpalují vlastní domy nebo auta. Kvůli špatné finanční situaci chtějí totiž peníze vydělat na pojišťovnách. Jak dokazují články na webu www.opojisteni.cz, nejde o českou specialitu, ale o celosvětový trend.

V hlavách řady lidí znamená oheň zřejmě jednoduchý způsob jak vyřešit problémy. "Evidujeme rapidní nárůst úmyslně založených požárů. Když to srovnáme s loňským rokem, tak je to o dvě stě požárů víc," řekla mluvčí hasičů Ivana Svitáková. Nárůst je to výrazný, stejně jako škody. Ve srovnání s rokem 2006 je proto průměrně o jeden úmyslný požár denně víc.

Rok 2011 přinesl nárůst účelně zapálených nemovitostí. Ročně se řeší asi patnáct set požárů. Zhruba třetina z nich je založená úmyslně.

Nejčastěji lidé podpalují auta, rodinné domy a nakonec sklady a továrny.

Lidem za pojistné podvody hrozí v krajním případě až deset let vězení. V posledních třech letech to ale kvůli finanční krizi riskuje stále více lidí.

tn.cz

Zdroj: tn.cz

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.