Škody » Požáry » Ničivé požáry v USA se stále nedaří dostat pod kontrolu

Ničivé požáry v USA se stále nedaří dostat pod kontrolu

21.8.2015, Požáry, oPojištění.cz

Ničivé požáry v USA se stále nedaří dostat pod kontrolu

Oheň se v USA hlavně v oblasti Kalifornie rozšiřuje ochromující rychlostí převážně díky čtyřem létům sucha. Požáry si vyžádaly 13 životů a téměř 2300 zraněných hasičů.

Požár má podle agentury Reuters značnou ničivou sílu. Ve státech Washington, Oregon a Idaho sežehl už desítky domů. Američtí požárníci museli požádat o pomoc kanadské kolegy. K zásahu jsou připraveni i příslušníci Národní gardy.

Oheň, který ohrožuje tisíce hektarů půdy nepřestává ve vyprahlé Kalifornii uhasínat. Lowell Fire, jak byl tento požár severně od státního hlavního města Sacramento pojmenován, zranil v boji s požárem na 2300 hasičů.

Požár, který vypukl úterý 27. července, přinutil zavřít kempy, motoresty a několik turistických tras. Zhruba třetina (900 hektarů) požáru vznikla v následující úterý ráno kvůli nízké vlhkosti a celodenním vysokým teplotám. Silnice byly uzavřeny a evakuace byla vyhlášena pro přibližně 1800 obydlí.

Minulé úterý odpoledne se požár rozšířil na téměř 2300 hektarů v blízkosti jezera Berryessa. Evakuovalo se dalších 200 obyvatel a silnice byly rovněž uzavřeny.

nedávné velké požáry

Na jihu, oheň rozšířený na 700 hektarů, přinutil k evakuaci kempy v Národním parku Sierra a ohrožoval asi 450 obydlí.

Požár známý jako „Willow Fire", se nachází severně od města Fresno v Kalifornii. Ohnisko požáru se zatím nepodařilo dostat pod kontrolu. Jen v národním parku v severozápadní Montaně, se hasičům povedlo oheň udržet na jednom místě. Požár zatím zničil asi 300 domů a 100 000 hektarů.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

10.08.2015Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni
10.06.2015Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději
13.08.2015Litvínovský Unipetrol byl v plamenech. Explodoval propylen.
13.08.2015Výbuch skladiště v Tchien-ťinu si vyžádal život nejméně 44 lidí
24.04.2015Sibiř postihly rozsáhlé požáry. V plamenech je víc jak 200 000 hektarů lesa

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.