Škody » Požáry » Na Bajkale vybuchl muniční sklad

Na Bajkale vybuchl muniční sklad

30.4.2014, Požáry, iDNES.cz

Na Bajkale vybuchl muniční sklad

Při sérii výbuchů v muničním skladu na Sibiři v ruském Zabajkalském kraji zemřelo v úterý nejméně deset lidí. Dalších jedenáct je těžce zraněných. Explozi způsobil lesní požár, který se rozšířil až do areálu armádního zařízení poblíž vesnice Bolšaja Tura. Mezi oběťmi jsou vojáci i civilní zaměstnanci.

Lesní požár v okolí vesnice Bolšaja Tura, která se nachází asi pět tisíc kilometrů východně od Moskvy, se kvůli silným poryvům větru rychle šířil a zasáhl i sklad s municí. Tam způsobil sérii nejméně dvaceti explozí, kvůli nimž byl dočasně přerušen provoz i na blízké Transsibiřské magistrále. Z okolních vesnic byly evakuovány dva tisíce lidí včetně sedmi set dětí.

Lesní požáry se od úterka pokouší zkrotit stovky hasičů, kterým pomáhají i čtyři letadla. Se vstupem do hořícího areálu skladů se však čekalo až na dnešek, kdy na místo dorazily ženijní brigády.

iDNES.cz

 

 

Zdroj: iDNES.cz

Facebook Twitter

Související články

14.04.2014Město Valparaíso v Chile stále ničí požár
02.07.2013Arizonu sužují požáry, o život přišlo 19 profesionálních hasičů
21.01.2014Dvě exploze v USA zabily nejméně čtyři lidi

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.