Škody » Požáry » Exploze stovek tun střelného prachu v Poličce

Exploze stovek tun střelného prachu v Poličce

9.9.2015, Požáry, iHNed.cz

Exploze stovek tun střelného prachu v Poličce

V poličce explodovalo v tamní strojírně několik set tun střelného prachu. Výbuch zranil a popálil dva muže. Požár se šířil dál do blízkého lesa, ale hasičům se povedlo zastavit další šíření ohně, a poté se jim požár povedlo omezit jen na budovu továrny.

Včera, 8. září, v 7:30 ráno, v areálu Poličské strojírny, kde se mimo jiné specializují i na delaboraci munice, explodovalo ve středu ráno několik set tun střelného prachu. Při výbuchu byl zraněn jeden mladší muž a starší pracovník. Oba muži mají lehké popáleniny na přibližně pěti procentech těla.

Požár byl ohlášen kolem 7:30 ráno a okamžitě k němu vyjelo osm profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek.

„Ihned po příjezdu nasadili potřebné proudy vody k likvidaci požáru haly po explozi. Požár se velmi rychle šířil i na nedaleký les. Hasiči postupně dohasili všechna ohniska v lese a soustředili se zejména na požár v hale," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Poličské strojírny byly založeny jako První vojenská muniční továrna roku 1920. Původně se orientovaly na produkci ručních granátů a dělostřeleckého střeliva. Roku 1958 se továrna stala pobočným závodem Adamovských strojíren Adamov a rozvinula se i strojírenská výroba. V květnu roku 1992 se Poličské strojírny přeměnily na akciovou společnost, v současnosti je jediným akcionářem společnost STV Invest.

Zdroj: iHNed.cz

Facebook Twitter

Související články

21.01.2014Dvě exploze v USA zabily nejméně čtyři lidi
10.06.2015Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději
16.02.2015Konečně služba, která urychlí likvidaci požáru „Vyšetřování požárů“
20.11.2014Požár pily ve Valašském Meziříčí způsobil škody za miliony
05.12.2014Počet požárů je v prosinci a lednu dvojnásobný
17.12.2014Průzkum ČP: Češi o vánočních svátcích pálí svíčky, 16 % lidí pak bojuje s domácími požáry
27.08.2015Škody v Tchien-ťinu asi přesáhnou odhady. Zátěž ponesou tamější pojišťovny
24.08.2015Ve Vysočanech v sobotu hořelo, škody se vyšplhaly na čtvrt miliardy korun
13.08.2015Litvínovský Unipetrol byl v plamenech. Explodoval propylen.

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.