Škody » Požár Národního muzea zničil 200 metrů čtverečních střechy

Požár Národního muzea zničil 200 metrů čtverečních střechy

12.2.2016, Škody, oPojištění.cz

Požár Národního muzea zničil 200 metrů čtverečních střechy

150 hasičů zasahovalo dnes v noci na Václavském náměstí, jehož dominanta, Národní muzeum, byla v plamenech. Rychlý zásah hasičů a fakt, že v budově nebyly uloženy žádné exponáty, zabránil vzniku velkých škod.

Budova Národního muzea prochází dlouhodobě celkovou rekonstrukcí a všechny exponáty a sbírky, byly již před více jak rokem odvezeny. Požár vznikl na střeše národní památky a šířil se v konstrukci a krytině střechy, která byla tvořena hlavně asfaltovými pásy.

Požár byl ohlášen pracovníkem ostrahy budovy okolo půl druhé v noci. Ten jako jediný skončil v nemocnici, neboť se nadýchal zplodin. Hasičské týmy byly na místě téměř okamžitě. Výjezdu se zúčastnilo 150 hasičů z 12 profesionálních jednotek a osmi dobrovolných. Hasiči uzavřeli provoz na pražské magistrále a v okolí budovy. Lešení, které jí v současné době obklopuje, samotný zásah velmi usnadnilo.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu zhruba ve 3:25. Hasiči rozebrali střešní krytinu, kvůli zkoumání ohniska požáru a na místě zůstali až do ranních hodin.

Neorenesanční budova z roku 1891 právě prochází rekonstrukcí, znovu se má otevřít až v říjnu 2018. Muzejní exponáty uvnitř v této době nejsou. „Hořelo podstřeší, které tak jako tak musí projít rekonstrukcí. Ani voda hasičů nenadělala v historických sálech větší škody. A to včetně maleb,“ řekl po prohlídce historické budovy ministr kultury Daniel Herman. Dodal, že škody se budou vyčíslovat průběžně.

Podle ředitele muzea je budova během rekonstrukce pojištěna na jednu miliardu korun a odpovědnost plně nese konsorcium stavebních firem M-P-I, skládající se z firem Metrostav, Průmstav a Imos, které rekonstrukci provádějí.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

11.01.2016Celková škoda z požáru litvínovské chemičky se podle Allianz vyšplhá na více než půl miliardy dolarů
18.12.2015Škody způsobené obřím požárem v Indonésii dosáhly 16 miliard dolarů
21.08.2015Ničivé požáry v USA se stále nedaří dostat pod kontrolu
10.08.2015Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni
24.04.2015Sibiř postihly rozsáhlé požáry. V plamenech je víc jak 200 000 hektarů lesa
16.02.2015Konečně služba, která urychlí likvidaci požáru „Vyšetřování požárů“
10.06.2015Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.