Škody » Pojišťovny vyplatí zálohu na obnovu Průmyslového paláce

Pojišťovny vyplatí zálohu na obnovu Průmyslového paláce

23.10.2008, Škody, UNIQA, ČPP

Pojišťovny vyplatí zálohu na obnovu Průmyslového paláce

UNIQA jako hlavní pojistitel a ČPP jako soupojistitel jsou připraveny vyplatit přiměřenou zálohu na pojistné plnění za škodu z požáru Průmyslového paláce, jakmile pojištěný klient dodá potřebné podklady.

Práce UNIQA pojišťovny a České podnikatelské pojišťovny na vyřízení škody na levém křídle Průmyslového paláce na pražském Výstavišti se rozběhly bezprostředně po odchodu hasičů z místa požáru a v současné době pokračují nejvyšším možným tempem v zájmu zajistit co nejrychleji normální provoz areálu a obnovu zničené stavby.  


K příčině škody byly publikovány v médiích některé informace, které jsou však zatím jen hypotetickým scénářem události, neboť šetření začalo teprve tento týden po předání vzorků zajištěných na požářišti ze strany hasičů. Zkoumání potrvá ještě několik týdnů.


Pro určení výše vzniklé škody bylo zadáno vypracování znaleckého posudku renomované znalecké kanceláři. I zde je nutné počítat se lhůtou minimálně v řádu týdnů, neboť Průmyslový palác je mimořádnou stavbou s řadou nestandardních konstrukčních prvků.


UNIQA pojišťovna i ČPP jsou připraveny vyplatit pojistné plnění v souladu s pojistnou smlouvou a pojistnými podmínkami, a to co nejrychleji, jak jen bude možné. Zálohy na odškodnění je možné čerpat prakticky ihned.


Škoda na Průmyslovém paláci patří k velkým škodám, nicméně díky kvalitnímu zajištění rizika u několika předních světových zajišťoven hospodaření UNIQA pojišťovny neovlivní.

Zdroj: UNIQA, ČPP

Facebook Twitter

Související články

02.06.2010Dostavba Průmyslového paláce po požáru se (snad) blíží
01.12.2009TÉMA: Požár v Průmyslovém paláci
22.10.2008Problém: Průmyslový palác byl zřejmě podpojištěn
21.10.2008Postavit Průmyslový palác, či ne? I to ovlivní pojistné plnění!
23.10.2008Přímo od zdroje: vyjádření likvidátora pojistné události
20.10.2008Oheň v Průmyslovém paláci vznikl ve stánku na Pragodentu
17.10.2008Škoda na Výstavišti až za miliardu
17.10.2008FOTO: Peklo v Průmyslovém paláci

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.