Škody » Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni

Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni

10.8.2015, Škody, oPojištění.cz

Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni

I přesto, že padají teplotní rekordy, a hasiči v červenci vyjížděli k největšímu počtu požárů vůbec, škody způsobené požáry klesly. Celková výše škod se letos odhaduje na mnohem nižší částku, než byla loni.

Pojišťovna Allianz eviduje od začátku července „pouhých“ 15 požárů, což je téměř o polovinu méně, než v loňském roce, kdy jich evidovala 27. Kromě jedné vyhořelé filtrace u bazénu a jednoho samovzníceného sena, se požáry odehrály v interiéru.

Rovněž pojišťovně Kooperativa klesly škody spojené s požárem. Od ledna do července řešila 720 požárů, kdežto v loňském roce za toho období jich bylo 770. Naštěstí pojišťovny zatím neřešily žádné vážnější případy. Pojišťovny tento nižší stav evidovaných případů přikládají zvýšené opatrnosti lidí.

Celkovou výši škody pojišťovna Kooperativa odhaduje na 250 miliónů korun. Jen pro srovnání – loni to bylo za sedm měsíců 408 miliónů korun.

Požárníci vyjíždí likvidovat požáry do lesů, i polí. Snažili se dostat pod kontrolu i jeden z nejrozsáhlejších požárů posledních let. Ten se rozšířil v lese u Olešné na Rakovnicku. Pod kontrolu ho hasiči dostali v úterý odpoledne. Jedná se pravděpodobně o největší požár v České republice v letošním roce. Zničil 165 hektarů lesa.

Lesní požáry se ale netýkají jen České republiky. Požár ve španělsku si vyžádal evakuaci 3000 lidí. Za rychlé rozšíření požáru mohly silné větry. S tamním požárem bojuje podle mluvčí regionální vlády Cristiny Herrerové 16 hasičských letadel a 300 požárníků včetně týmu ze sousedního Portugalska.

A zatímco na většině míst v Česku a v Evropě bylo za toto léto více tropických dnů, než jindy bývá za celý rok, Barmu sužují nejhorší povodně za desítky let.  Záplavy si během monzunových dešťů vyžádaly už stovku obětí a zničeno bylo asi půl milionu hektarů rýžových polí. Situaci zhoršil ještě cyklon Komen, který se Barmou prohnal minulý týden.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

10.06.2015Požár rafinerie na Ukrajině způsobili nejspíše zloději
24.04.2015Sibiř postihly rozsáhlé požáry. V plamenech je víc jak 200 000 hektarů lesa
16.02.2015Konečně služba, která urychlí likvidaci požáru „Vyšetřování požárů“
27.07.2015Škody z přírodních katastrof dosáhly letos v prvním pololetí 35 miliard dolarů

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.