Škody » Odpovědnostní » Vodu v Dejvicích kontaminoval průsak kanalizace u střešovické nemocnice

Vodu v Dejvicích kontaminoval průsak kanalizace u střešovické nemocnice

25.6.2015, Odpovědnostní, oPojištění.cz

Vodu v Dejvicích kontaminoval průsak kanalizace u střešovické nemocnice

Od počátku se předpokládalo, že pitnou vodu v pražských Dejvicích kontaminovalo vadně zaslepené staré rameno vodovodního potrubí. Dnes se ukázalo, že příčina byla jiná.

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 6 vystoupil Petr Mrkos, šéf pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a oznámil, že kontaminaci nezpůsobila poškozená slepá přípojka, ale průsak z kanalizace do pitné vody.

Přestože je podle předpisů nutné vést kanalizační potrubí vždy hlouběji, než potrubí s pitnou vodou, v místech pod střešovickou nemocnicí tomu tak nebylo. To 24. května zapříčinilo kontaminaci a otravu více jak 4000 lidí z oblasti Dejvic.

PVK udělala několik sedmimetrových sond a následným georadarovým průzkumem našla nestandardní křížení vodovodního a kanalizačního řadu. 

Pojišťovna Kooperativa, která ještě stále eviduje další škodní události přijala k 18. červnu celkem 1300 žádostí o odškodnění a poškozeným vyplatila již 6,2 milionu korun.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

26.05.2015PVK vyplatí obyvatelům Dejvic finanční kompenzaci. Peníze půjdou z pojištění odpovědnosti

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.