Škody » Odpovědnostní » PVK vyplatí obyvatelům Dejvic finanční kompenzaci. Peníze půjdou z pojištění odpovědnosti

PVK vyplatí obyvatelům Dejvic finanční kompenzaci. Peníze půjdou z pojištění odpovědnosti

26.5.2015, Odpovědnostní, oPojištění.cz

PVK vyplatí obyvatelům Dejvic finanční kompenzaci. Peníze půjdou z pojištění odpovědnosti

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) slíbily, že vyplatí obyvatelům i soukromým subjektům kompenzaci za bolestné i ušlý zisk. O tom, že škody půjdou do milionů, svědčí i angažovanost restauratérů a hoteliérů. PVK a pojišťovna Kooperativa budou případy odškodňovat v rámci pojištění odpovědnosti.

V neděli v poledne došlo v pražských Dejvicích ke kontaminaci kohoutkové vody, kvůli které muselo více než 130 obyvatel vyhledat lékařskou pomoc. Situace se dotýká přibližně 30 tisíc obyvatel, kteří nemohou používat vodu z vodovodu. Příčinou měl být neznámý přívod vody v jednom z domů, který nebyl zapsán ve vodovodních mapách.

Do vody se dostaly koliformní bakterie, které způsobily střevní potíže obyvatel Dejvic. V současné době voda není stále pitná ani po převaření a není ani vhodná na mytí nádobí. Ve středu večer by již měla být voda nezávadná.

V okolí je kolem 50 cisteren s pitnou vodou, kterou využívají nejen obyvatelé, ale také restaurace a firmy z okolí. Mnozí také spoléhají na balenou vodu, ta se ale v nejbližších obchodech vyprodává stejně rychle jako léky proti střevním potížím.

K otázce náhradě škod se vyjádřila právní kancelář Jaroš & Vávra. „Pokud dojde vadnou vodou k újmě na zdraví odběratele vody, může se tento postižený odběratel domáhat náhrady újmy na zdraví, jako jsou náklady na léčbu, ušlou mzdu, úhradu léků a dalších výdajů spojené s léčbou. Primárně se obyvatelé musí obrátit na dodavatele vody, který by měl být pro tento druh škody pojištěn.

Taková situace jistě nastane a to nejen ze strany fyzických osob, ale i právnických osob, jako jsou provozovatelé hotelů, restaurací, školek a mnoha dalších zařízení závislých na vodě. PVK je samozřejmě má pojištění odpovědnosti a tak naprostá většina náhrad půjde z pojistného. „Pro tyto události jsme pojištěni u pojišťovny Kooperativa. Na odhady celkových škod je ještě příliš brzy, ale řádově se může jednat až o miliony korun. Fyzickým osobám budeme vyplácet takzvané bolestné, lidé se nám ale musí prokázat zdravotní zprávou od svého lékaře. Právnickým osobám budeme vyplácet ušlý zisk. Všichni obyvatelé v postižené oblasti nebudou za dobu havárie platit vodné ani stočné,“ říká mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Generální ředitel PVK Petr Mrkos, však uvedl, že všichni budou odškodněni. „Odškodnění má několik forem. V průběhu odstávky nebudeme účtovat vodné a stočné a každý, kdo za námi přijde s lékařskou zprávou, tak jej odškodníme. V případě lidí, kteří nebyli hospitalizováni, to bude pět tisíc korun. U hospitalizovaných řádově více“.

V článku pro iDNES Petr Mrkos uvedl, že celková ztráta v důsledku této havárie bude v řádech desítek milionů korun.

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

01.08.2014Déšť zastavil dopravu ve Zlíně i v Brně, voda zaplavila univerzitu
03.06.2013Velká voda si vyžádala šest obětí
06.06.2013Generali: Zatímco voda opadá, škody skokově rostou
12.06.2013Velká voda vypíše klientům Generali šek na půl miliardy
22.07.2011Velká voda ohrožuje Česko
16.11.2010Lloyd´s varuje před rizikem kontaminace z čínských potravin

Komentáře

Pojištění odpovědnosti (Lubosek, 31.10.2015, 17:46)
Ještě, že to pojištění odpovědnosti máme :) Taky jsem nedávno zařídil (hledal jsem tady - http://www.klikpojisteni.cz/pojisteni-odpovednosti/) a musím říct, že jsem za to rád.
Trochu oprava (Lubosek, 31.10.2015, 17:47)
Haha, super systém komentářů, měl jsem to hodit přes FB - <a href="http://www.klikpojisteni.cz/pojisteni-odpovednosti/">http://www.klikpojisteni.cz/pojisteni-odpovednosti/</a> snad to teď bude vypadat líp :)
adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.