Škody » Odhalen další pojistný podvod ve sportu

Odhalen další pojistný podvod ve sportu

22.4.2016, Škody, oPojištění.cz

Odhalen další pojistný podvod ve sportu

Hospodářská kriminálka obvinila vrcholovou sportovkyni z pojistného podvodu. Florbalistka se snažila od pojišťovny získat 200 000 korun fingovaným zraněním nohy.

Případ pojistného podvodu se odehrál ve Žďáru nad Sázavou. Vrcholová sportovkyně zde nahlásila pojišťovně úraz nohy v podobě přetržených předních vazů hlezna pravé nohy. Tento vážný úraz jí potvrdili i doktor.

Sportovkyně však s tímto „vážným“ zraněním odehrála čtyři profesionální florbalové zápasy a u jednoho z nich jí zachytila i kamera. Ze záznamu bylo naprosto zjevné, že lékařské zprávy předložené pojišťovně nemohly být pravdivé.

Policie se případem pětadvacetileté vrcholové sportovkyně zabývala od loňského června. Tehdy se na policisty obrátil zástupce pojišťovny, který nahlášené zranění prověřoval. Florbalistka uvedla, že si přivodila 1. prosince 2014 při sportovním utkání v Praze zranění v oblasti kotníku. Doložila, že ve stejný den zahájila léčbu v soukromé ambulanci sedmačtyřicetiletého lékaře na Žďársku.

Při policejním vyšetřování vyšly najevo i další skutečnosti. Žena nemohla být v den, který v oznámení pojišťovně uvedla, ošetřena ve zdravotnickém zařízení na Žďársku, protože ve stejný den absolvovala ošetření ve zdravotnickém zařízení v Praze. V Praze si přitom florbalistka léčila i dřívější poranění. Za samotný úraz kotníku měla sportovkyně podle pojistky získat 17 tisíc korun, dalších 190 tisíc pak za trvalé následky. Pojišťovna jí ale peníze nakonec nevyplatila.

Místo toho policisté nyní zahájili trestní stíhání nejen jí, ale i jejího lékaře.

Ženu kriminalisté obvinili z přečinu pojistného podvodu. Muž je obviněný z pomoci k přečinu pojistného podvodu. Oběma hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

12.04.2016Britský zprostředkovatel odsouzen na 12 měsíců za pojistné podvody
09.02.2016Pojišťovny odhalily pojistné podvody za více než miliardu korun!
26.01.2016UNIQA loni prokázala pojistné podvody za 69 milionů korun
19.01.2016Muži se v Plzni porvali o parkovací místo. Výsledek? Poškozené auto a pojistný podvod.
19.01.2016I PČS hlásí růst počtu podvodů v oblasti životního pojištění
18.01.2016Detektivové České pojišťovny loni odhalili podvody v rekordní výši
15.01.2016Allianz vloni odhalila podvody za 232 milionů korun, což je meziročně o 74 milionů korun více.

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.