Škody » O odškodnění za kontaminovanou vodu na Praze 6 zažádalo už 1318 lidí

O odškodnění za kontaminovanou vodu na Praze 6 zažádalo už 1318 lidí

2.6.2015, Škody, Kooperativa, PVK

O odškodnění za kontaminovanou vodu na Praze 6 zažádalo už 1318 lidí

Minulý týden došlo ke kontaminaci vody na Praze 6, kdy hygienici zaznamenali více než čtyři stovky nakažených obyvatel. Pražské vodovody a kanalizace přislíbily odškodné všem poškozeným lidem v rámci pojištění odpovědnosti, kterou plní pojišťovna Kooperativa.

Voda bylo kontaminována od neděle 25. května do čtvrtka 28. května. Příčinou byla zapomenutá slepá odbočka, která byla vybudována v rozporu se stavebními předpisy. Praha 6 navíc požaduje plošné odškodnění. Lidé by podle radnice neměli měsíc platit za vodu.

Každý, kdo o pětitisícovou kompenzaci žádá, musí PVK předložit lékařskou zprávu či účtenky z lékárny.

„Počet kompletních žádostí, kterým nechybí žádná z náležitostí, je 317, na pojišťovnu jich bylo odesláno již 156,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Zatím se jedná pouze o fyzické osoby, žádosti od podnikatelských subjektů zatím nedorazily.

Pojišťovna Kooperativa zatím celková čísla za škody nemá. Prozatím řeší příchozí hlášení škod od klientů. „Přes 40 žádostí jsme už vyřídili a poškozeným jsme vyplatili pojistné plnění přes 200 tisíc Kč. Pro tuto mimořádnou událost jsme také vyčlenili speciální tým čtyř likvidátorů, kteří se škodám věnují,“ uvedl tiskový mluvčí pojišťovny Kooperativa, Milan Káňa.

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: Kooperativa, PVK

Facebook Twitter

Související články

26.05.2015PVK vyplatí obyvatelům Dejvic finanční kompenzaci. Peníze půjdou z pojištění odpovědnosti
09.04.2014V Praze došlo k rozsáhlé havárii vody
12.12.2013Stanice metra Dejvická je pod vodou

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.