Škody » Největší loňská škoda UNIQA pojišťovny: vyřízeno a zaplaceno

Největší loňská škoda UNIQA pojišťovny: vyřízeno a zaplaceno

2.4.2014, Škody, Uniqa

Největší loňská škoda UNIQA pojišťovny: vyřízeno a zaplaceno

Největší loňská jednotlivá škoda UNIQA pojišťovny vznikla už devátého ledna 2013 ve Zlíně, kde v noci vyhořela část skladového areálu v historickém Baťově průmyslovém areálu v centru města. S plameny bojovaly desítky hasičských jednotek. Požár objekt zpustošil natolik, že byla nutná jeho částečná demolice. Pojištěný majitel obdržel po vyřízení komplikované škody odškodné ve výši bezmála 180 milionů korun.

Celkově jde o jednu z největších individuálních škod v historii UNIQA pojišťovny. Oheň vznikl docela nevinně vadou na osvětlení. Ta však ve svém důsledku dokázala ukončit existenci stavby, která stála na místě už bezmála sedmdesát let. Kvůli propadlým stropům, schodišti a poškozené konstrukci nařídil statik stržení dvou částí pojištěného objektu. V jeho prostorách byly uskladněny v době požáru elektrospotřebiče, jež během požáru rovněž vzaly za své. Zbývající část byla vážně poškozena, ale bude obnovena.

Majitel objektu, společnost Cream uzavřený investiční fond, a.s., měla sjednána u UNIQA pojištění areálu budov a pojištění proti přerušení provozu. V souvislosti s požárem využila obě smlouvy – za zničení a poškození objektů dostala vyplaceno loni celkem zhruba 180 milionů korun. Z této částky zaplatila UNIQA již na konci léta zálohu na pojistné plnění a částku na demolici budov určených ke stržení v celkové výši 35 milionů korun. Zbývající část pojistného plnění obdržela firma koncem roku 2013. Do té spadalo také odškodnění ve výši okolo sedmi milionů korun za ušlý zisk z důvodu nemožnosti pronajímat objekt a čerpat nájemné po dobu přerušení provozu.

Vzhledem k technické složitosti určení příčiny události, jejích následků a nutnosti shromáždit kompletní dokumentaci Policie ČR, hasičů, ale i stavebních znalců a statiků, byla doba vyřízení škody poměrně krátká. Bylo to možné i díky bezproblémové a rychlé komunikaci pojišťovny s klientem.

UNIQA

 

Zdroj: Uniqa

Facebook Twitter

Související články

12.03.2014Za největší loňský požár na Zlínsku zaplatila Allianz více než 200 milionů korun
09.01.2013Ve Zlíně hořely sklady s elektronikou, vyhlášen byl čtvrtý stupeň poplachu
28.02.2014Triglav pojišťovna: Škody z povodní přesáhly v Děčíně částku 20 mil. Kč
19.02.2014ČPP: Loňské povodně způsobily největší škodu ve Výzkumném ústavu vodohospodářském

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.