Škody » Munich Re velký zvrat v likvidaci havárie malajského letadla neočekává

Munich Re velký zvrat v likvidaci havárie malajského letadla neočekává

25.3.2014, Škody, Reuters

Munich Re velký zvrat v likvidaci havárie malajského letadla neočekává

Světová zajišťovna Munich Re neočekává žádný velký zvrat v likvidaci škody v případě letadla Malaysia Airlines, které zmizelo před 12 dny s 239 lidmi na palubě. „Munich Re zatím nemá přesnou částku, kterou zaplatí, ale číslo 500 milionů dolarů, které bylo zmíněné v médiích, je příliš," řekl na tiskové konferenci člen představenstva Munich Re, Torsten Jeworrek.

Samotná škoda na letadle se pohybuje kolem 100 milionů dolarů. O dalších výdajích spojených s případem se pojišťovny zdráhají spekulovat.

Mezitím proběhla tisková konference, na které malajský premiér Najib Abdul Razak oznámil, že letadlo ztroskotalo a nikdo na palubě nepřežil. Podle nejnovějších informací stroj havaroval v oblasti Indického oceánu. Prokázala to nová analýza satelitních dat. Pátrání po troskách je v těchto dnech přerušeno kvůli silnému dešti a větru. Obnoveno by mělo být ve středu.

Reuters

Zdroj: Reuters

Facebook Twitter

Související články

20.03.2014Allianz začala vyplácet odškodnění spojené se zmizením letadla Malaysia Airlines
17.03.2014Zmizelý boeing Malaysia Airlines letěl dalších sedm hodin
13.03.2014Zmizelý boeing mohl pokračovat v letu další čtyři hodiny

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.