Škody » Jiné havárie » Zřícení letadla společnosi Germanwings, kryje Allianz Global Corporate & Specialty

Zřícení letadla společnosi Germanwings, kryje Allianz Global Corporate & Specialty

25.3.2015, Jiné havárie, oPojištění.cz

Zřícení letadla společnosi Germanwings, kryje Allianz Global Corporate & Specialty

Zpráva o tragické nehodě, k níž došlo v úterý 24. března ve francouzských Alpách, obletěla svět. Airbus A320 se 150 lidmi na palubě včetně personálu, havaroval při letu z Barcelony do Düsseldorfu.

 

Letadlo spadlo do velmi špatně přístupné oblasti francouzských Alp a ihned k němu bylo vysláno na 600 policistů a záchranářů. Příčina pádu stroje zatím není známá a její příčiny by měla pomoci vysvětlit, téhož dne nalezená, černá skříňka.

 

germanwings-crash-map_revised

 

Možnost teroristického útoku však byla vyloučena. Ve chvíli, kdy letadlo začalo rychle ztrácet výšku, byl k němu preventivně vyslán stíhací letoun. Německý server Spiegel Online informoval o skutečnosti, že havarovaný letoun byl v pondělí v Düsseldorfu na několik hodin odstaven, kvůli technickému problému na dvířkách příďového podvozku. Lufthansa (její dceřinou společností jsou Germanwings) však tvrdí, že problém byl už v pondělí dopoledne odstraněn. Na základě této skutečnosti však mnoho zaměstnanců společnosti Germanwings nenastoupilo druhý den do práce, s výmluvou na osobní důvody a společnost musela zrušit desítky letů.

 

Pojistitelem letecké společnosti Germanwings, je Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS). „Potvrzujeme, že Allianz Global Corporate & Specialty, je hlavní pojišťovatel letecké flotily společnosti Germanwings a letu 4U 9525. Zároveň je však nutné dodat, že AGCS sdílí pojistky s dalšími spolupojistiteli. Jsme připraveni podpořit naše klienty tak široce a tak rychle, jak jen to bude možné. Bylo by nevhodné v této fázi komentovat další detaily této tragické události, kromě vyjádření hluboké soustrasti všem rodinám a zúčastněným.“ Uvedl mluvčí AGCS.

 

AGCS bylo také hlavním pojistitelem společnosti Malaysia Airlines a letu MH17, který se v červenci loňského roku zřítil na Ukrajině s 295 lidmi na palubě.

 

Autor: Viktor Kořínek

Zdroj: iHNED, intelligentinsurer.com

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

24.07.2014Válečné riziko letu MH17 bylo pojištěno u Lloyd´s - Atrium Syndicate 609

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.