Škody » Jiné havárie » V Moskvě došlo k největší havárii metra v historii

V Moskvě došlo k největší havárii metra v historii

16.7.2014, Jiné havárie, českátelevize.cz

V Moskvě došlo k největší havárii metra v historii

V úterý došlo k vykolejení moskevského metra. Ze 162 zraněných bylo 129 hospitalizováno, nevylučuje se však, že počet mrtvých může ještě vzrůst. Záchranné práce podle agentury skončily před úterní půlnocí.

"Bohužel 22 lidí utrpělo zranění neslučitelná se životem," řekl mluvčí ministerstva pro mimořádné situace Alexandr Drobyševskij.

V ruském hlavním městě byl dnešek vyhlášen dnem smutku za oběti nehody. Lidé kladou květiny a zapalují svíčky ve stanicích podzemní dráhy, mezi nimiž se nehoda stala. Úřady hlásí, že si havárie vyžádala i životy šesti cizinců. České velvyslanectví v Moskvě nemá informace, že by mezi obětmi či zraněnými byl český občan.

Havárie se odehrála během úterním ranní špičky na "modré lince" podzemky, mezi dvěma stanicemi na okraji širšího centra metropole - Parkem vítězství a Slovanským bulvárem (Park pobedy a Slavjanskij bulvar). Stanice Park vítězství je v hloubce 84 metrů pod zemí a ze všech stanic moskevského metra je nejhlubší. To podle novinářů značně komplikovalo záchranářské práce, které podle agentury Interfax skončily půl hodiny před úterní půlnocí.

Příčiny nehody dosud nebyly stanoveny, z několika hypotéz se vyšetřovatelé podle ITAR-TASS přiklánějí k verzi o nefungující výhybce. Podle některých médií byl prý výhybkář již zatčen, ale oficiálně to potvrzeno nebylo.

Obnovit provoz na lince, kde se havárie stala, se podle operativního štábu nejspíše dnes nepovede.

českátelevize.cz

Zdroj: českátelevize.cz

Facebook Twitter

Související články

12.12.2013Stanice metra Dejvická je pod vodou
31.10.2012New York po superbouři Sandy ožívá
16.05.2014Ruská raketa se satelitem se zřítila krátce po startu

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.