Škody » Jiné havárie » Spadlý malajsijský boeing pojistila Allianz

Spadlý malajsijský boeing pojistila Allianz

21.7.2014, Jiné havárie, Reuters

Spadlý malajsijský boeing pojistila Allianz

Malajsijské dopravní letadlo, které ve čtvrtek bylo nad Ukrajinou zřejmě sestřeleno, a na jehož palubě zahynulo 298 osob, bylo pojištěno u skupiny Allianz. Podle ní je na podrobnosti k průběhu likvidace ještě brzy. Odborníci míní, že jde o standardní pojistné riziko, takže by s výplatou peněz neměl být problém.

"Je příliš brzy na komentář k tomuto tragickém incidentu, když se detaily případu teprve potvrzují. Allianz Global Corporate & Specialty (sesterská firma specializující se na pojištění letadel) jako hlavní pojistitel Malajsijských aerolinek pro majetkové a odpovědnostní pojištění letadel plně a co možná nejrychleji podpoří své klienty," uvedla mluvčí Allianz Bettina Sattlerová.

Pojišťovací expert a předseda Asociace českých pojišťovacích makléřů Ivan Špirakus tvrdí, že v tomto případě jde o standardně pojištěné riziko. "Nešlo o oficiálně vyhlášenou válečnou zónu, takže by neměly být uplatněny žádné výluky z pojištění," řekl. Upozornil na to, že i v případech, kdy jde o válečnou oblast (například Afghánistán), je možné dopravní letadla připojistit na riziko sestřelení.

Reuters

Zdroj: Reuters

Facebook Twitter

Související články

18.07.2014Malajsijské letadlo na Ukrajině sestřelila raketa, potvrdily to satelity
26.06.2014Ztracený boeing letěl až do pádu na autopilota. Pátrání se posouvá na jih
28.04.2014Pátrání po zmizelém boeingu vstupuje do další fáze
11.04.2014Letadlo spadlé ve Smolensku nebylo pojištěné
17.03.2014Zmizelý boeing Malaysia Airlines letěl dalších sedm hodin

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.