Škody » Jiné havárie » Několikanásobný výbuch plynu na Tchaj-wanu zabil přes 20 lidí

Několikanásobný výbuch plynu na Tchaj-wanu zabil přes 20 lidí

1.8.2014, Jiné havárie, novinky.cz

Několikanásobný výbuch plynu na Tchaj-wanu zabil přes 20 lidí

Na 24 stoupl počet obětí čtvrtečního mnohonásobného výbuchu plynu v Kao-siungu, druhém největším městě Tchaj-wanu. Mezi oběťmi je pět hasičů. Počet mrtvých může ještě stoupat, protože řada zraněných je ve velmi vážném stavu. Zraněných je 271. Příčina výbuchu nebyla dosud potvrzena.

Podle zpráv serveru BBC explozi pravděpodobně způsobilo prasknutí plynového potrubí. Na zápach si už ve čtvrtek večer stěžovali obyvatelé. O několik hodin později zazněla mohutná exploze. Očitý svědek řekl televizi FTV, že si zprvu myslel, že jde o zemětřesení. Záběry pořízené mobilními telefony zachytily, jak plameny šlehaly až devět metrů vysoko. Síla explozí vyvracela stromy, pohazovala si s auty a motocykly a vyhloubila příkop uprostřed ulice. Postižená oblast má dva až tři čtvereční kilometry. Výbuchů bylo nejméně pět, uvedl premiér ostrova Ťiang I-chua. Exploze vážně poškodily ulice a budovy. Na místě neštěstí jsou hasiči a stovky vojáků, kteří pomáhají se záchrannými pracemi. I přes úsilí hasičů pokračovaly na dvou ulicích podle místních médií požáry ještě pět hodin po výbuchu. Záchranáři stále pátrají, zda v troskách nezůstali zasypaní lidé. Podle ředitele krizového štábu záchranářů explodoval propan, používaný v chemickém průmyslu. Několik petrochemických podniků má podle starosty v postižené čtvrti plynová potrubí vedená v kanalizaci.

novinky.cz

Zdroj: novinky.cz

Facebook Twitter

Související články

09.04.2014V Praze došlo k rozsáhlé havárii vody
31.01.2014Likvidace po prosincovém úniku nafty u Knyku se prodraží
30.12.2013Únik nafty na Havlíčkobrodsku způsobil škodu za 15 mil korun
06.03.2014Loňský výbuch plynu v Praze:  případ je odložen, viník  již zemřel
02.08.2013Havárie plynu jsou nebezpečné - kontroly se podceňují

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.