Škody » Jiné havárie » Na Sumatře se zřítil vojenský letoun do obydlené oblasti

Na Sumatře se zřítil vojenský letoun do obydlené oblasti

2.7.2015, Jiné havárie, oPojištění.cz

Na Sumatře se zřítil vojenský letoun do obydlené oblasti

Na dvoumilionové město Medan na ostrově Sumatra se zřítil plně naložený vojenský transportní letoun C-130B Hercules. Počet objetí se odhaduje na 122.

Vojenský letoun typu C-130B Hecules vzlétl v úterý z nedaleké vojenské základny. Na palubě 30m dlouhého a 11m vysokého transportéru bylo v tu dobu 101 pasažérů a 12 členů posádky. Jednalo se převážně o rodinné příslušníky vojáků ze základny.

 hercules2

Chvíli po vzlétnutí žádal pilot o povolení k návratu, kvůli poruše jednoho z motorů. Při pokusu stroj otočit zpět však ztratil nad letounem kontrolu a ten spadl na hustě obydlenou rezidenční čtvrť. Z posádky letadla nikdo nepřežil a na zemi byli zabiti 3 lidé.

 hercules

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.