Škody » Jak vypadal loňský rok v pojišťovnictví z hlediska živlů?

Jak vypadal loňský rok v pojišťovnictví z hlediska živlů?

19.1.2015, Škody, Allianz

Jak vypadal loňský rok v pojišťovnictví z hlediska živlů?

Po roce 2013, kdy klienty v červnu potrápily povodně a záplavy, se z pohledu velké vody jevil loňský rok jako poměrně klidný. Allianz zaregistrovala za celý rok 2014 „pouze“ 736 škod z povodní nebo záplav. Mnohem četnější byly škody z jiných živlů – nejčastěji šlo o přepětí, jako důsledek bouřkové činnosti – 1688 škod, sále pak vichřice – 1398 škod, krupobití – 944, nebo atmosférické srážky – 837

Úhrnný roční součet 500 škod překročily jen dva živly – blesk (546 škod) a požár (511 škod). Díky mírné zimě byly škody z tíhy sněhu nejnižší za poslední tři roky, podobně to bylo například se sesuvy půdy. Naopak narostl díky seismické aktivitě v západních Čechách počet zemětřesení.

I vloni však stále nad přírodními živly vítězily ty lidské – například meziročně téměř dvojnásobně vzrostl počet krádeží a případů vandalismu, který se přiblížil 9 tisícům. Dvacetiprocentní nárůst zaznamenaly i škody způsobné vodou vytékající z vodovodních zařízení – jejich počet přesáhl 5200.

„Přestože tedy nebyly povodně, zaznamenali jsme oproti roku 2013 nárůst počtu všech škod o více než 20 procent a také se zvýšila průměrná náhrada za škodu, zhruba o 10 – 15 procent,“ zdůrazňuje ředitel likvidace Allianz pojišťovny Tomáš Klofát a dodává, že v případě odpovědnostních škod, jejichž počet se přiblížil 8000, byl tento nárůst díky účinnosti nového občanského zákoníku téměř stoprocentní.

Allianz

Zdroj: Allianz

Facebook Twitter

Související články

16.01.2015Kooperativa v roce 2014 řešila přes 21 tisíc živelných škod
06.01.2015Allianz pojišťovna vykročila do nového roku s novými šéfy IT a životního pojištění
06.01.2015Pojišťovna Allianz vykročila do nového roku s novým šéfem IT, stal se jím Jiří Zahálka
13.01.2015Kolik pojistných podvodů odhalila vloni Allianz pojišťovna ve vašem kraji?

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.