Škody » Blesk nejčastěji udeří do satelitů, antén a elektroinstalací

Blesk nejčastěji udeří do satelitů, antén a elektroinstalací

13.7.2014, Škody, tn.cz

Blesk nejčastěji udeří do satelitů, antén a elektroinstalací

Denně se ve světě vytvoří na 40 000 bouřek, každou vteřinu pak někde uhodí blesk. Česko nevyjímaje.

"Pojišťovna každoročně eviduje v letních měsících zvýšený počet bouřkových škod a jejich počet se pohybuje okolo 1000 měsíčně. Nejčastěji blesk udeří do satelitů, antén a elektroinstalací," uvedl Jan Marek, mluvčí České pojišťovny.

Stoprocentní ochrana proti úderu bleskem neexistuje. Bleskosvod však může toto riziko snížit na minimum, ovšem jen v případě, že je správně zapojený. Jinak může napáchat větší škody, než kdyby na střeše vůbec nebyl.

Nejdůležitější je u bleskosvodů samotné uzemnění , což je podle současných předpisů pět ohmů. Pokud je uzemněn špatně, hledá si ten blesk cestu elektroinstalací, případně koaxiálními kabely od antény. 

Bleskosvody by tak měl pravidelně prohlédnout revizní technik, u zděných budov jednou za čtyři roky, u dřevostaveb jednou za tři a například u čerpacích stanic, kde hrozí nebezpečí výbuchu, každoročně.

 Průměrná cena bleskosvodu včetně instalace se u nás pohybuje okolo deseti tisíc korun. Většina pojišťoven ho však na domě nevyžaduje. Pokud už ho však máte a při případném vyšetřování se ukáže, že byl ve špatném technickém stavu, pojistné plnění citelně krátí.

tn.cz

Zdroj: tn.cz

Facebook Twitter

Související články

26.05.2014Rok 2013 se do statistik zapsal téměř 51 000 živelními škodami
16.08.2013Kooperativa: bouřky a krupobití způsobily škody za více než 350 milionů Kč
30.07.2013Česko zasáhly silné bouřky
11.06.2013Allianz z krupobití eviduje více než stovku škod na automobilech
23.05.2013Krupobití, vichřice a velká voda vloni napáchaly nejvíce živelních škod
09.06.2013Bouřky přinesly silný déšť, krupobití a bleskové záplavy

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.