Škody » Allianz likviduje škody z námraz

Allianz likviduje škody z námraz

5.12.2014, Škody, Allianz

Allianz likviduje škody z námraz

Nejvýrazněji se ledovka projevila v počtu dopravních nehod – od pondělka klienti Allianz nahlásili 1396 škod a vesměs jde o plechové škody, jejichž hlavní příčinou bývá nedobrždění. Z praxe víme, že po plošné nepřízni počasí hlásí klienti své nehody velmi rychle – i s ohledem na blížící se svátky, takže většina z poškozených vozidel se již opravuje. 

„Nehody se tentokrát nevyhnuly ani pracovníkům pojišťovny, bouračka, která má úzkou spojitost s ledovkou a navíc s mlhou, se stala i jednomu z mobilních techniků Allianz na Olomoucku. Je tedy zřejmé, že při nepřízni počasí může nabourat opravdu každý, i zkušený a vyježděný řidič,“ uvedl Jan Mach, vedoucí mobilních techniků Allianz. 

Nárůst dopravních nehod byl od pondělka do středy více než 50%. Minimálně čtvrtinový nárůst hlásí také likvidace úrazů – z 900 nahlášených v tomto týdnu jich 30 – 40 % má souvislost s pády, jde o podvrtnutí kolen, kotníků a zlomeniny. Přes dvě desítky úrazů klientů Allianz z námrazy skončily tento týden dokonce hospitalizací. Pouze nárůst škod z pojištění majetku byl pouze minimální, šlo jen o několik párů stromů nebo větví, které se ulomily pod tíhou námrazy.

Allianz

Zdroj: Allianz

Facebook Twitter

Související články

04.12.2014Pojišťovny počítají po mrazivém počasí předběžné škody
03.12.2014První zimní rozmary počasí každoročně zaskočí tisíce řidičů
26.11.2014Povinné ručení zdraží do deseti procent
26.11.2014Problémy na silnicích a se zloději oznamují klienti Allianz nejčastěji v pondělí
14.11.2014Autopojištění Allianz pojišťovny obsadilo první místo v soutěži Banka roku 2014

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.