Škody » 51 zničených aut a škoda 2 miliony korun

51 zničených aut a škoda 2 miliony korun

15.4.2016, Škody, oPojištění

51 zničených aut a škoda 2 miliony korun

Karel Kadlec naboural se svým autem Jeep Grand Cherokee 51 automobilů na pražských Vinohradech. Jelikož neměl povinné ručení, bude ČKP vymáhat 2 miliony Kč přímo od něj.

 

Škodu, která vznikla na 51 automobilech, policie odhadla na 2 miliony korun. Celková částka se však může ještě změnit, až ČKP zaplatí jednotlivým řidičům náklady na opravu. Zatčený řidič odmítl dechovou zkoušku a podrobil se až odběru krve v nemocnici. Test ukázal 1,04 promile alkoholu. Jedna ze svědkyň rovněž uvedla, že jí připadalo, že řidič do zaparkovaných aut najížděl schválně. „Když se mu zdálo, že je málo pobořené, couvnul si a najel do něj znovu,“ řekla.

Česká kancelář pojistitelů ve svých záznamech nemá údaj o tom, že by měl Karel Kadlec zaplacené povinné ručení. „V naší databázi v tuto chvíli není žádná platná smlouva. Je tu jen malá pravděpodobnost, že si sjednal ručení těsně před jízdou a k nám se nová smlouva ještě nedostala," uvedl Aleš Povr, mluvčí České kanceláře pojistitelů. Vzhledem k nalezenému alkoholu v krvi, by však ani povinné ručení řidiče nezachránilo od zaplacení škody ze svého.

ČKP bude nyní škody vymáhat po panu Kadlecovi. Úspěšnost nahraditelnosti však odhaduje na 30%, vzhledem k tomu, že Karel Kadlec je již postaven mimo službu za podobný čin, řízení v opilosti, ke kterému došlo loni v lednu.

Nezbude nám, než škodu uhradit z garančního fondu, do kterého vloni přispěly pojišťovny na podobné případy sumou 250 milionů korun. A ty svůj příspěvek promítly do pojistného svým klientům," dodal Povr.

Zdroj: oPojištění

Facebook Twitter

Související články

17.03.2015Zrušení příspěvků do Garančního fondu ČKP. Stoupne počet nepojištěných vozidel?
13.01.2015ČKP: Povinné ručení zůstává nadále povinné
31.12.2013Výherce rekordního jackpotu je pojišťovák

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.