Rizika » Zimní dovolená bez cestovního pojištění vás může stát i stovky tisíc, varuje AXA

Zimní dovolená bez cestovního pojištění vás může stát i stovky tisíc, varuje AXA

15.2.2016, Rizika, AXA

Zimní dovolená bez cestovního pojištění vás může stát i stovky tisíc, varuje AXA

Hory, sluníčko a lyže - to je naše představa o pohodové zimní dovolené. Bez pořádného cestovního pojištění si ale můžete z dovolené přivézt místo příjemných vzpomínek statisícové dluhy. Jen v Alpách se při lyžování každý rok zraní tisíce Čechů. I základní ošetření pak může stát desítky i stovky tisíc korun. Rozhodně se pak nespoléhejte na modrou kartičku k všeobecnému pojištění.

Stačí trocha smůly a kvůli „obyčejné“ zlomenině ruky na sjezdovce se mohou náklady kvůli převozu vrtulníkem a několika dnům v nemocnici vyšplhat na stovky tisíc korun, které vám bez dobře zvoleného pojištění nikdo neproplatí. Cestovní pojištění přitom není dnes problém sjednat za několik minut třeba i na internetu.

Mýtus modré kartičky

Bez cestovního pojištění riskujeme nejen své peněženky, ale hlavně zdraví. Spoustu Čechů to dělá nevědomky a domnívá se, že je v zahraničí bezpečně ochrání klasický modrý Evropský průkaz pojištěnce. „Když po nich pak zdravotnická střediska, která jej neuznávají, vymáhají plné náklady nebo v lepším případě jen 20% spoluúčast, nestačí se lidé bez cestovního pojištění divit,“ uvádí Karel Žyla, manažer externí komunikace proAXA ČR a Slovensko. Zvláštní cestovní pojištění by proto mělo být při každé cestě do zahraničí samozřejmostí.„Hodně lidí se spoléhá i na cestovní pojištění, poskytované jako benefit k platebním kartám. U toho bývají ovšem standardem velmi nízké limity plnění. V případě úrazu vás tak mohou čekat vysoké dodatečné platby,“ dodává Karel Žyla. 

Hlavní je dostatečný rozsah pojištění

Při sjednávání cestovního pojištění pak neberte na lehkou váhu volbu dostatečného krytí rizik. Je zásadní vyhodnotit, jaká rizika při cestě do konkrétní země člověku hrozí a tomu přizpůsobit výši krytí či volbu připojištění. „Nejtypičtějším zimním úrazem jsou zlomeniny rukou a nohou, ovšem dojde-li k nim v zahraničí, zdravotní úkony vás vyjdou několikanásobně dráž než v České republice, “ uvádí Karel Žyla. Cenu ovlivňuje i stát, kde k úrazu dojde. Zatímco v Itálii vyjde ošetření zlomeniny přibližně na 80 000 korun, ve Francii se částka blíží 100 tisícům.

Na zimní dovolené nejsou výjimkou bohužel ani případy, kdy se klient při pádu zraní nebo způsobí byť drobnou škodu třetí osobě. Pohlídejte si tak, aby vaše cestovní pojištění obsahovalo pojištění odpovědnosti a pojištění právní ochrany. Náklady na vypořádání a právní kroky někdy narostou i na miliony korun. Sjednejte si tedy pojištění s dostatečně vysokými limity, těch několik desetikorun denně za pocit jistoty stojí.

Grog na zahřátí vás může přijít draho

Máte promrzlé ruce a v nohách několik hodin na lyžích. Horký grog nebo italské bombardino u sjezdovky zní jako nejlepší možné řešení. Málo lidí ale ví, že požití alkoholu může ovlivnit pojistné krytí. Jestli jste si dali hrnek na zahřátí, před návratem na sjezdovku si dejte raději na čas. Pokud je nalezena souvislost mezi vzniklou škodou a požitím alkoholu, může být pojistné plnění kráceno, ale i úplně vyloučeno.

Hrdinové asistenční služby pomohou ve dne v noci

Častou chybou pojištěných je snaha situaci řešit „na vlastní pěst“. Nemějte ale zbytečné ambice a v případě úrazu nebo jiné pojistné události vždy kontaktujte nejdřív asistenční službu. Ta vám pomůže nejen se zajištěním lékařské péče či odtahu vozidla, ale poradí i se všemi formálními kroky. „Čím dříve klient kontaktuje asistenční službu, tím větší je šance, že se pojišťovně podaří uhradit mu veškeré vzniklé náklady,“ shrnuje Karel Žyla ze společnosti AXA.

Zdroj: AXA

Facebook Twitter

Související články

26.01.2016AXA group snižuje uhlíkovou stopu podporou carsharingu a práce z domova
19.01.2016AXA začíná kombinovat rizika bydlení, odpovědnost, internetu v jednom
15.01.2016AXA Assistance nově pomáhá obětem kybernetické kriminality
13.01.2016Pojišťovnictví v roce 2016: Generální ředitel AXA, Martin Vogl
08.01.2016AXA Group věnovala v roce 2015 na společensky odpovědné aktivity 1,5 milionu Kč
23.12.2015 AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia
01.12.2015AXA: Pojistné podvody jsou v ČR pro klienty, ale i poradce stále lákavým způsobem k obohacení

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.