Rizika » Zbankrotovala další cestovka, tentokrát malá Cool Travel

Zbankrotovala další cestovka, tentokrát malá Cool Travel

5.8.2009, Rizika, ČT 24

Zbankrotovala další cestovka, tentokrát malá Cool Travel

Cestovní kancelář Cool Travel vyhlásila úpadek. Informaci přinesl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura s odvoláním na majitele kanceláře Vlastimila Homoly. Cool Travel patří k malým cestovním kancelářím. Nyní má podle majitele cestovky Vlastimila Homoly v zahraničí - na Maledivách a v Řecku - čtyři klienty. Podle Okamury již byli všichni informováni. O úpadku prý vědí i další tři klienti, kteří měli odletět dnes.

Cestovní kancelář Cool Travel má v současnosti prodány zájezdy dalším přibližně 18 zákazníkům. Situaci klientů bude řešit pojišťovna Generali, u které je Cool Travel pojištěna. Zájezdy pro dalších přibližně 300 klientů na letošní podzim byly dle Okamury rozpracovány, všechny měly jako cílovou destinaci Dubaj.

Cool Travel se specializovala především na exotiku

Problémy se solventnostní Cool Travel zaznamenal největší internetový prodejce zájezdů - agentura Invia.cz. Její obchodní ředitel Radek Šafařík dnes sdělil, že Invia s kanceláří ukončila spolupráci zhruba před dvěma měsíci. Podle něj měla Cool Travel problémy s placením a potíže měli i klienti na dovolené. "Nebyly třeba uhrazené hotely," uvedl Šafařík.

"Cool Travel vznikla před třemi lety nejprve jako incomingová cestovní agentura (příjezdy zahraničních turistů do ČR) a až od loňska začala podnikat jako cestovní kancelář s nabídkou pobytů pro české turisty," doplnil Okamura. V loňském roce prodala zhruba 500 zájezdů. CK Cool Travel se specializovala na zájezdy do exotiky, především do Spojených arabských emirátů (Dubaj), dále nabízela pobyty na Maledivách, v Turecku a také eurovíkendy v evropských městech.

Letos se jedná již o čtvrtou kancelář, která takto končí činnost. Největším krachem byl konec CK Tomi Tour, za níž zůstalo téměř 15 000 prodaných a neuskutečněných zájezdů. Nedařilo se ani cestovním kancelářím Balkan Travel a Retur.

Zdroj: ČT 24

Zdroj: ČT 24

Facebook Twitter

Související články

29.07.2009Union poisťovna převezla domů všechny klienty Tomi Tour
21.07.2009Tomi Tour: Proč skutečně zkrachovala cestovní kancelář

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.