Rizika » Zajistěte se pro případ onkologických onemocnění!

Zajistěte se pro případ onkologických onemocnění!

27.10.2015, Rizika, PČS

Zajistěte se pro případ onkologických onemocnění!

Podle nejrůznějších statistik zůstává rakovina dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR po nemocech srdce a cév, a to u obou pohlaví. Poslední průzkumy Pojišťovny České spořitelny ukázaly, že onkologická onemocnění jsou v Čechách vůbec nejobávanější z vážných nemocí – bojí se jich 77 % lidí. 

Patří také k nemocem, s nimiž má zkušenost téměř každá česká rodina. V blízkém okolí se s rakovinou setkal každý druhý Čech. Největší strach máme z rakoviny zažívacího traktu, která také patří u obou pohlaví v Čechách k nejčastějším diagnózám.

Když už onemocníme, je důležité, abychom se během léčby mohli v klidu soustředit na své uzdravení a nemuseli řešit, kolik léčba a následná rekonvalescence stojí. „Léčba onkologických onemocnění je díky moderní péči čím dál tím úspěšnější, avšak vyžaduje mnoho času,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: Následkem velmi vážných onemocnění obvykle bývá dlouhodobý výpadek příjmu, avšak Češi stále nepatří k těm, kteří by se pro tyto případy pojistili, což nám potvrzují jak průzkumy, tak interní dlouhodobá statistika.Nižší příjem je v rodinném rozpočtu samozřejmě velice citelně znát. Je tedy dobré se dopředu připravit a vyřešit možné ztenčení rodinných financí dobrým pojištěním. Vždyť s jistou finanční podporou v podobě vysokého pojistného plnění je snazší se na léčbu plně soustředit a současně také napnout všechny síly na úspěšné uzdravení.

Nyní můžete pro případ onkologického onemocnění využít novinku od Pojišťovny České spořitelny, která připravila podzimní zvýhodněnou akci zaměřenou právě na takové vážné životní situace. Klientům, kteří si do 30. 11. 2015 sjednají riziko velmi vážných onemocnění v rámci FLEXI životního pojištění (nebo pojištění pro děti FLEXI JUNIOR) a v budoucnu onemocní některým ze závažných onkologických onemocnění, vyplatí dvojnásobek pojistného plnění. Akce platí i pro stávající klienty FLEXI životního pojištění, kteří si stejné riziko nyní poprvé sjednají do své pojistky změnou stávající smlouvy (zvýhodnění se netýká změny u smlouvy pro dětské pojištění FLEXI JUNIOR).

Podrobnosti o akci najdete na www.flexi.cz/akce.

Příklad:

Klient si sjedná 15. 11. 2015 novou smlouvu s pojištěním velmi vážného onemocnění v kompletní variantě na pojistnou částku 500 000 Kč. Za deset let mu bude diagnostikován zhoubný nádor.

 

Plnění bez akce

Plnění s akcí

Pojištění velmi vážných onemocnění

500 000 Kč

1 000 000 Kč

 

Víte, že:

  • V počtu nově diagnostikovaných zhoubných nádorů patří Česká republika mezi nejzatíženější státy světa?
  • Významnými faktory nárůstu počtu nemocných jsou zvyšující se průměrný věk obyvatelstva, zevní vlivy (kouření, strava) a genetické predispozice?
  • Mezi nejčastější diagnózy onkologických onemocnění patří u mužů nádory prostaty, tlustého střeva a plic?
  • Ženy se nejčastěji potýkají s nádory prsu, tlustého střeva, dělohy a plic?
  • Rakovina zůstává dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR po nemocech srdce a cév, a to u obou pohlaví?

 

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: PČS

Facebook Twitter

Související články

26.10.2015PČS získala Cenu pokroku 2015 za on-line dodatky s možností biometrického podpisu
15.09.2015Tomáš Vaníček o strategii PČS: "Kruh se uzavírá"
19.08.2015Výzkum PČS: Důvod pro změnu pojišťovny? Ušetřit 200 Kč měsíčně
10.06.2015Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc
22.05.2015Pojišťovna roku 2014 v kategorii životní pojištění? PČS a její FLEXI
21.04.2015Výzkum PČS: V nepříznivých životních situacích spoléháme na životní pojištění víc než na partnera

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.