Rizika » Teorie a praxe » Náklady na Solvency II ve Spojeném království přesáhly 3 mld. liber

Náklady na Solvency II ve Spojeném království přesáhly 3 mld. liber

28.1.2013, Teorie a praxe, Insurance Times

Náklady na Solvency II ve Spojeném království přesáhly 3 mld. liber

Pojišťovny ve Spojeném království utratily více než 3 miliardy liber na implemetaci Solvency II, uvedl deník the Independent on Sunday.
Stovka pojistitelů konstatovala, že náklady na dodržení nového evropského kapitálového režimu, který má přijít v platnost, daleko předčily původní odhad FSA ve výši 1,8 mld. liber. The Independent on Sunday poznamenal, že náklady by mohly ještě růst a navíc není žádný konec v dohledu. Zavedení Solvency II je sužováno opakovaným zpožděním. Datum implementace bylo odloženo na 1. ledna 2014 a existují náznaky, že nová pravidla nevstoupí v platnost ani v roce 2016 . Někteří pozorovatelé vyslovili dokonce podezření, že nový kapitálový režim nebude nikdy zaveden.

Zdroj, který nechtěl být jmenován, řekl deníku: "Miliardy byly vynaloženy na Solvency II s vysokou pravděpodobností, že Spojené království skončí s regulačním režimem, který se příliš neliší od toho současného, jež koneckonců dobře pracoval navzdory finanční krizi."

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.