Rizika » Teorie a praxe » Koncern UNIQA odkupuje podíly EBRD v regionu CEE

Koncern UNIQA odkupuje podíly EBRD v regionu CEE

22.6.2012, Teorie a praxe, UNIQA

Koncern UNIQA odkupuje podíly EBRD v regionu CEE

Tento týden se UNIQA Group dohodla s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) o odkoupení minoritních podílů na dceřiných společnostech ve střední Evropě. EBRD dosud drží 20 procent v UNIQA Chorvatsko, 15 procent v UNIQA Maďarsko a 30,2, resp. 31,5 procenta v obou polských společnostech UNIQA. Transakce se uskuteční v horizontu několika týdnů. Smluvní strany se dohodly, že cenu zveřejňovat nebudou.


Současný krok zapadá do rámce opatření nové prorůstové strategie koncernu UNIQA, k níž mimo jiné patří zdvojnásobení počtu zákazníků na 15 milionů do roku 2020 a zvýšení výnosů skupiny až o 400 milionů EUR do roku 2015. UNIQA se hodlá přitom soustředit zejména na své hlavní trhy, jimiž jsou Rakousko a region střední a východní Evropy. V souladu s touto strategií už prodala svoji účast ve specializované německé pojišťovně Mannheimer.


Dlouhodobá spolupráce UNIQA s EBRD byla zaměřena na posílení aktivit UNIQA v regionu CEE a přinesla za bezmála 15 let své existence vynikající výsledky. EBRD byla menšinovým akcionářem rovněž v české UNIQA pojišťovně, a to v letech 1999 až 2007, kdy držela 16,67 procenta akcií. V létě 2007 koncern podíl na UNIQA pojišťovně od EBRD odkoupil.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Facebook Twitter

Související články

07.06.2012UNIQA zhodnotila vklady klientů v životním pojištění až o 4,02 %
06.06.2012UNIQA pojišťovna ve finále European Business Awards
10.05.2012UNIQA pojišťovna: první kvartál 2012 opět dynamický

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.