Rizika » QBE začala vyplácet zálohy lidem zraněným ve španělském „vlaku hrůzy“

QBE začala vyplácet zálohy lidem zraněným ve španělském „vlaku hrůzy“

7.8.2013, Rizika, Reuters

QBE začala vyplácet zálohy lidem zraněným ve španělském „vlaku hrůzy“

Australská pojišťovací skupina QBE uvedla, že vyčlenila 2,75 milionů eur pro okamžité potřeby osob zraněných při srážce vlaků v Galicii na severozápadě Španělska. Při srážce přišlo o život 79 cestujících.
QBE poskytne 25 000 eur pro pozůstalé těch, kteří při nehodě přišli o život a 5 000 eur dostanou cestující, kteří strávili více než 8 dnů v nemocnici. QBE to uvedla ve svém prohlášení.
Španělský soud konstatoval, že řidič vlaku, Francisco Garzón, mluvil v době nehody po telefonu s obsluhou státních drah Renfe.
Nároky je možné uplatnit u soudu v Santiagu, hlavním městě regionu severní Galicia, nebo v kterékoliv kanceláři Renfe.
Jak jsme již uvedli, australská společnost QBE a německá pojišťovna Allianz jsou nejvíce angažovány v likvidaci této pojistné události. QBE řekla agentuře Reuters minulý týden, že společnost dosud jen odhaduje náklady na celkové výplaty odškodnění. Příčina havárie zatím zůstává neznámá.

Železniční nehoda ve Španělsku, ke které došlo 24. července a při které zahynulo nejméně 79 lidí, je druhým nejhorším vlakovým neštěstím v Evropě za posledních dvacet let. 95 lidí je stále v nemocnici. 32 z nich, včetně čtyř dětí, je ve vážném stavu.

Reuters

 

 

 


Zdroj: Reuters

Facebook Twitter

Související články

26.07.2013Allianz a QBE ponesou náklady za havárii ve Španělsku
02.07.2013Povodně vyvolaly vlnu solidarity, pomáhala i QBE
12.06.2013QBE a UniCredit Leasing rozšiřují spolupráci
17.04.2013Tomáš Horák
18.03.2013Dominik Štros: Zisky lze nyní generovat jen pojišťovací činností

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.