Rizika » Pracovní úrazy se dál budou řešit postaru

Pracovní úrazy se dál budou řešit postaru

28.3.2012, Rizika, DŠ

Pracovní úrazy se dál budou řešit postaru

Vláda neschválila novelu zákona o úrazovém pojištění. Na konferenci ASPAR CZ 2012 to konstatovala JUDr. Stanislava Moravcová z České pojišťovny. Novela měla umožnit přechod ze zákonného pojištění na pojištění úrazové, což by mělo zajistit, aby poškození dostávali podstatně méně peněz než tomu bylo v minulosti.

„Nemáme zákon, který by nám jasně řekl, co bude, když někdo ztratí práci, bude nezaměstnaný, ale zdravotní následky se u něj projeví dlouho po odchodu z práce,“ uvedla Moravcová. (Zákon totiž pochází ještě ze „socialistické tvůrčí dílny“ – pozn. red.). Dalším problémem je skutečnost, že v současné době nejsou úrazově pojištěny osoby samostatně výdělečně činné.

Navrhovaná novela měla zavést systém náhrady škody, takže by se v budoucnosti všem, kteří utrpěli pracovní úraz, vyplácely postupně dávky. Stanislava Moravcová potvrdila, že nový systém by měl rovněž umožnit, aby do něj vstoupily i jiné pojišťovny než dvě, které úrazy vyřizují doposud. Těmi jsou Česká pojišťovna a Kooperativa.

Nově navrhovaný systém je pro zaměstnavatele údajně velmi komplikovaný v tom, že jejich povinností by bylo hlásit každé jednotlivé přijetí nebo propuštění zaměstnance. Navíc by se data měla podle novely uchovávat 30 let.

Zdroj: DŠ

Facebook Twitter

Související články

28.03.2012Na Slovensku stejně jako u nás zajímá klienty především cena

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.