Rizika » Poranění páteře je nejobávanější vážný úraz

Poranění páteře je nejobávanější vážný úraz

3.2.2016, Rizika, PČS

Poranění páteře je nejobávanější vážný úraz

Lidé se z vážných úrazů nejvíce obávají poranění páteře a následného ochrnutí. Jako nejobávanější je v průzkumu společnosti STEM/MARK pro Pojišťovnu České spořitelny označila téměř polovina Čechů. Dalším nejvíce obávaným vážným úrazem je poranění hlavy, a to pro třetinu lidí. Na třetím místě pomyslného žebříčku obav z úrazů stojí poranění končetin, kyčle a pánve, ze kterých má strach více než pětina dotázaných.

 

„Úrazy páteře a hlavy se u nás řadí k nejčastějším vážným úrazům. V loňském roce nám klienti nahlásili přes tři tisíce pojistných událostí na úraz páteře a téměř čtyři tisíce na úraz hlavy,“ upozorňuje Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny.

„Úrazy páteře jsou často spojené se zásadní změnou životního stylu. Pokud je jejich trvalým následkem i ochrnutí, zpravidla vyžadují také vysoké náklady na potřebnou bezbariérovou úpravu bytu,“ komentuje výsledky průzkumu Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Pojištění trvalých následků úrazu, které kryje právě ochrnutí po úrazu páteře, je u nás nejčastěji sjednávaným rizikem. Průměrně se pro tento případ naši klienti pojišťují na půl milionu korun. Je tedy vidět, že lidé na toto riziko pamatují a chrání tak sebe i svoji rodinu před možným dlouhodobým výpadkem příjmu – obvyklým následkem vážných úrazů.“

Naopak za nejméně obávané vážné úrazy lidé označili popáleniny (2 %), úrazy vnitřních orgánů nebo vnitřní krvácení (3 %) a pády (3 %).

Strach1

Zdroj: PČS

Facebook Twitter

Související články

19.01.2016I PČS hlásí růst počtu podvodů v oblasti životního pojištění
04.01.2016Pojišťovnictví v roce 2016: generální ředitel PČS Petr Zapletal
26.10.2015PČS získala Cenu pokroku 2015 za on-line dodatky s možností biometrického podpisu
15.09.2015Tomáš Vaníček o strategii PČS: "Kruh se uzavírá"
19.08.2015Výzkum PČS: Důvod pro změnu pojišťovny? Ušetřit 200 Kč měsíčně
10.06.2015Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc
22.05.2015Pojišťovna roku 2014 v kategorii životní pojištění? PČS a její FLEXI

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.