Rizika » Pojišťovny nechtějí pojišťovat cestovní kanceláře

Pojišťovny nechtějí pojišťovat cestovní kanceláře

10.12.2009, Rizika, ČT 24

Pojišťovny nechtějí pojišťovat cestovní kanceláře

Stovka cestovních kanceláří zůstane příští rok bez pojistky. Kanceláře totiž nesplní podmínky pro uzavření smlouvy pro případ úpadku. Tato pojistka je ale pro jejich podnikání povinná. Kritéria pro uzavření pojistky se ale zpřísnila. Pojišťovny jsou obezřetnější, cestovní kanceláře mohou za současné situace častěji krachovat. Loni odmítly pojišťovny 2 procenta kanceláří, letos to může být pětkrát více.

"Letos jsme odmítli pojistit pro případ úpadku asi 10 až 15 procent cestovních kanceláří," uvedla Renata Svobodová, mluvčí České podnikatelské pojišťovny. Asociace cestovních kanceláří to potvrzuje. V současnosti je na trhu 1096 kanceláří.

Některé kanceláře nabízejí zájezdy na léto už nyní, pokud si ale lidé koupí u pojištěné kanceláře takovou dovolenou, o peníze nepřijdou, i kdyby kancelář pojistku na příští léto neuzavřela. Klienti by přesto měli být při výběru kanceláře obezřetní. "Klient by měl zpozornět, když cestovka nabízí extrémní slevy, je často probíraná v médiích nebo prodává zájezdy na rok dopředu," uvedl Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří a agentur. Česká republika je země s vysokým počtem cestovních kanceláří v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Méně kanceláří má i Německo, Rakousko nebo Itálie.

Zdroj: ČT 24

 

Share/Bookmark

Zdroj: ČT 24

Facebook Twitter

Související články

19.08.2009Klienti Tomi Tour dostanou své peníze zpět
12.08.2009Zkrachovala již pátá cestovní kancelář
05.08.2009Zbankrotovala další cestovka, tentokrát malá Cool Travel

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.