Rizika » Oheň v Průmyslovém paláci vznikl ve stánku na Pragodentu

Oheň v Průmyslovém paláci vznikl ve stánku na Pragodentu

20.10.2008, Rizika, Policie ČR

Oheň v Průmyslovém paláci vznikl ve stánku na Pragodentu

Příčinou požáru, který minulý čtvrtek zničil levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, byla nejspíš technická závada v jednom ze stánků na veletrhu Pragodent. Uvedla to pražská policie. Ve stánku se údajně nacházely hořlavé spreje, které v ohni explodovaly a přispěly tak k rozšíření ohně.

 „Bylo zjištěno, že v době požáru byly ve stánku uskladněné hořlavé spreje menšího množství, určené k čištění zubní soupravy. Jednalo se o hořlaviny 1. třídy, které po kontaktu s plameny explodovaly,“ uvedla mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Příčinou vzniku požáru byla podle ní technická závada. Policisté minulý týden tvrdili, že příčinou byla zřejmě porucha elekroinstalace, o vzniku požáru v jednom ze stánků na výstavě se ale spekulovalo už od počátku.

 

Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Facebook Twitter

Související články

02.06.2010Dostavba Průmyslového paláce po požáru se (snad) blíží
01.12.2009TÉMA: Požár v Průmyslovém paláci
23.10.2008Přímo od zdroje: vyjádření likvidátora pojistné události
23.10.2008Pojišťovny vyplatí zálohu na obnovu Průmyslového paláce
22.10.2008Problém: Průmyslový palác byl zřejmě podpojištěn
21.10.2008Postavit Průmyslový palác, či ne? I to ovlivní pojistné plnění!
20.10.2008Oheň v Průmyslovém paláci vznikl ve stánku na Pragodentu
17.10.2008Škoda na Výstavišti až za miliardu
17.10.2008FOTO: Peklo v Průmyslovém paláci

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.