Rizika » Hackeři zveřejnili další jména ze seznamky pro zadané

Hackeři zveřejnili další jména ze seznamky pro zadané

24.8.2015, Rizika, oPojištění.cz

Hackeři zveřejnili další jména ze seznamky pro zadané

Databáze se jmény ukradené ze serveru, která provozuje seznamku Ashley Madison je zveřejněná. Hackeři nepožadují peníze jako výkupné, nýbrž zrušení seznamky jako takové a smazání veškerých dat z ní. Provozovatelé seznamky se podle nich nechovali podle licenčních podmínek.

O hackerském útoku, kdy byla ukradena data ze seznamky pro ženaté muže a vdané ženy, jsme Vás informovali na konci července. Článek si můžete přečíst zde.

Nyní je zveřejněna část jmen uživatelů, včetně jejich adres, nahých fotografií a konverzací. Hackerská skupina The Impact Team získala údaje na serverech společnosti Avid Life Media, provozovateli seznamovacího serveru. V minulých dnech hackeři zveřejnili milióny informací o osobních údajích, druhá várka se na internetu objevila ve čtvrtek. Mezi postiženými jsou celebrity, poslanci, ale i zaměstnanci Bílého domu. Ukázalo se, že pracovníci amerických vládních agentur přistupovali na seznamovací server přes úřední pracovní sítě, jak sdělila AP agentura

V USA je asi zatím největší obětí Josh Duggar. Když se objevily informace, že byl na serveru Ashley Madison častým hostem, Duggar se pod tlakem důkazů k nevěře přiznal. Ironií však je, že Josh Duggar, je populární televizní mravokárce a obhájce rodinných hodnot. „Jsem největší pokrytec na světě,“ doznal sedmadvacetiletý muž.

Zatímco novináři horečně hledají známé uživatele, aby informace o nich mohli zveřejnit, právníci si libují. „Jsou to Vánoce v létě,“ sdělil novinářům advokát Steve Mindel z Los Angeles. „Brzy to všechno vyplave na povrch a rozvodová stání budou přibývat,“ pochvaloval si. Někteří z přistižených tvrdí, že jejich jméno, či internetový účet, byl zneužit.

Zdroj: oPojištění.cz

Facebook Twitter

Související články

07.08.2015USA se staly obětí dalšího hackerského útoku
03.08.2015S častějšími útoky hackerů roste zájem o pojištění
28.07.2015Hackeři ukradli údaje o uživatelích seznamky pro nevěrné. Teď hrozí zveřejněním.
10.07.2015Hackeři ukradli záznamy o 21 milionech vládních pracovnících v USA
24.06.2015Hackeři napadli lety z Varšavy, byl ovlivněn provoz i v Praze
30.07.2015Už ani v autě se člověk nevyhne hrozbě kyberútoku. Hackeři unesli jeep i s řidičem.

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.