Rizika » Allianz: Odhalené pojistné podvody jsou v objemu o padesát procent větší než vloni

Allianz: Odhalené pojistné podvody jsou v objemu o padesát procent větší než vloni

16.10.2014, Rizika, Alllianz

Allianz: Odhalené pojistné podvody jsou v objemu o padesát procent větší než vloni

Od ledna do konce září odhalili specialisté Allianz pojišťovny 950 podvodníků, kteří se snažili okrást pojišťovnu o 135 milionů korun. Vloni tato částka ve stejném období představovala 90 milionů korun. Detektivové Allianz tak zaznamenali padesátiprocentní meziroční nárůst úspěšnosti. Při odhalování pojistných podvodů jim pomáhá stále více kromě kriminalistických metod také moderní technika. V případě Allianz jde už několik měsíců o hlasovou analýzu.

„Tento přístroj vznikl v Izraeli a původně byl určený pro armádní účely,“ říká Ludvík Bohman, ředitel úseku právního a odhalování pojistných podvodů Allianz pojišťovny. A jaký je v této oblasti vývoj? „Dříve převažovala trestná činnost související s vozidly, dnes vidíme jasně rostoucí trend v pojištění majetku, zejména u podnikatelů. Úplně nejrychleji ale rostou podvody se životním a úrazovým pojištěním, i když zastoupené jsou nejméně,“ dodává Bohman.

Odhalování podvodů však není pouze věcí detektivů. Některé pokusy o podvod totiž zachytí pojišťovny již při oznamování pojistných událostí, které se buď vůbec nestaly a nebo proběhly jinak, než volající uvádí. Hlasový analyzátor pracuje na podobných principech jako detektor lži. Člověku, který lže, se totiž nejenom zvyšuje tep a pot, ale také se mění struktura jeho hlasu. Normálně tuto odchylku neslyšíte. Když však zvukovou stopu převedete do digitální podoby, poznáte z celé řady křivek, zda člověk na druhé straně aparátu mluví pravdu, nebo si vymýšlí.

Allianz

Zdroj: Alllianz

Facebook Twitter

Související články

09.10.2014Náš život stojí podle Allianz pětkrát víc, než před 20 lety!
07.10.2014Nové autopojištění Allianz nabízí nejvyšší limit plnění na trhu
02.10.2014Do školy na kole? Podle Allianz jde o nejnebezpečnější způsob dopravy!
29.09.2014Statistika Allianz varuje: říjen je měsícem nejčastějších dětských úrazů
18.09.2014Také na Jičínsku varuje řidiče před nebezpečnými místy Automapa Allianz
16.09.2014Dnes padl další důkaz: Allianz je v posledních letech tahounem inovací v pojišťovnictví
08.09.2014Allianz změnila pohled na volant a zahájila novou reklamní kampaň

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.