Pojišťovny » Zajišťovny » Zajišťovna Hannover Re po čtvrté v řadě zvýšila svůj zisk

Zajišťovna Hannover Re po čtvrté v řadě zvýšila svůj zisk

11.3.2016, Zajišťovny, Hannover Re

Zajišťovna Hannover Re po čtvrté v řadě zvýšila svůj zisk

Hannover Re uzavřela rok 2015 s rekordním ziskem 1,15 miliardy eur a tím překonala i svůj loňský rekord, ve kterém utržila 950 milionů EUR. Na výsledku se výrazně podílely úpisy ze zajištění majetkového, úrazového, životního a zdravotního pojištění. Velkou měrou přispěl i růst příjmů z investic.

 

2015 nejlepší finanční rok v historii firmy

Hannover Re je nadmíru spokojena s vývojem svého podnikání v roce 2015. Navzdory náročnému prostředí na zajistném trhu, vzrostlo společnosti hrubé předepsané pojistné o 18,8%, ze 14,1 na 17,1 miliardy eur. Hannover Re zlepšila rovněž svůj provozní zisk (EBIT) o 19,7% na 1,8 miliardy EUR. Čistý zisk vzrostl o 16,7% na 1,150 miliard EUR. To je nejvyšší číslo v historii společnosti. Zisk na akcii činil 9,54 EUR.

Stejně jako v minulých letech, bylo i v roce 2015 množství velkých škod spíše mírné. Hurikánová sezóna v Severní Americe a Karibiku opět proběhla celkem klidně. A i přes zvyšující se počet přírodních katastrof, způsobily poměrně malé ztráty. Znatelná byla v roce 2015 výše výdajů za požáry na námořních linkách. Největší ztráta vznikla při zničující sérii výbuchů v přístavu v čínském městě Tianjin, která měla pro Hannover Re za následek ztrátu 111,1 milionů EUR. Tato a další velké ztráty se vyšplhaly na celkové čisté výdaje 572,9 milionů EUR, což i tak zůstalo pod hranicí odhadovaného rozpočtu společnosti, která tento výdaj odhadovala na 690 milionů EUR. 

Pozitivní vývoj v oblasti životního a zdravotního zajištění

I přes silně konkurenční podnikatelské klima v oblasti životního a zdravotního zajištění, Hannover Re generovala výrazný dvouciferný růst. Růst byl tažen především asijskými trhy. 

Výnosy z investic

Vezmeme-li v úvahu nízkou úroveň úrokových sazeb, Hannover Re je velmi spokojen s vývojem svých investic: portfolio aktiv pod vlastním vedením zvýšil o 3,1 miliardy EUR na 39,3 miliardy EUR.

Předpokládá se, že akcionáři Hannover Re by měli získat dividendy ve výši celkem 4,75 EUR na akcii, Výplata bude mít podobu pravidelné dividendy ve výši 3,25 EUR na akcii plus speciální dividendu ve výši 1,50 EUR na akcii. 

Zdroj: Hannover Re

Facebook Twitter

Související články

06.11.2014Výsledky za třetí čtvrtletí: Munich Re, Hannover Re
15.08.2014Hannover Re: výsledky za první pololetí 2014
16.05.2014Hannover Re: čistý zisk za první čtvrtletí  je 233 milionů eur
11.03.2014Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk
05.11.2013Hannover Re: Pokles výnosů vinou přírodních katastrof
07.08.2013Zisk Hannover Re ve druhém čtvrtletí navzdory povodním vzrostl
12.03.2013Hannover Re skončil loňský rok s rekordním ziskem

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.