Pojišťovny » Zajišťovny » Swiss Re: Většina Evropanů nemá dostatečné zajištění invalidity

Swiss Re: Většina Evropanů nemá dostatečné zajištění invalidity

9.6.2015, Zajišťovny, Swiss Re

Swiss Re: Většina Evropanů nemá dostatečné zajištění invalidity

Nečekaná kritická onemocnění nebo zdravotní postižení mohou mít velmi vážné důsledky nejen pro jednotlivce, ale také pro rodiny postižených. Nicméně pokud by k takové situaci došlo, většina Evropanů nemá dostatečnou finanční ochranu.

Podle zprávy Swiss Re, European Insurance Report 2015, by lidé ze 13 zemí, kteří se zúčastnili průzkumu, pokryli v případě plné invalidity pouze 40 % veškerých výdajů. Jsme svědky trendu postupného odebírání státních sociálních dávek, a to bude dále klesat. Již dnes dosahuje celkový schodek v invalidním pojištění ve výši 750 miliard eur.

Zpráva Swiss Re je založena na průzkumu čítající 13 000 lidí ze 13 zemí Evropy a Středního východu. Průzkum vypovídá o přístupu k produktům životního a zdravotního pojištění v místě, kde mají lidé mezery v ochraně. Cílem je se soustředit na možná řešení, které by pomohly s finančními problémy způsobenými náhlým postižením nebo vážnou nemocí.

I když si lidé v průzkumu byli vědomi možného dopadu, který by je postihl, je jich stále mnoho odkázáno bez dostatečné ochrany na sociální dávky od státu,“ říká Bruce Hodkinson, ředitel evropského životního a zdravotního zajištění. Bohužel státy stále sociální dávky snižují. Stárnutí obyvatel a rostoucí náklady na zdravotní péči vyvíjí tlak na jejich rozpočty. Pojišťovnictví má za úkol umožnit přechod od státního ustanovení k individuální odpovědnosti.

Zpráva Swiss Re rovněž zkoumá ekonomické a demografické faktory, které se vážou na ochranný systém, který je vysoce závislý na podpoře státu. Stárnoucí populace, nižší porodnost a rozšiřující se náklady na zdravotní péči vyzývají k zachování stávajících systémů ochrany. Přidává se také potřeba jednotlivce převzít větší odpovědnosti za soukromé poskytování zdravotní péče nebo budou čelit masivnímu snížení úrovně zdravotních služeb.

K tomu, aby zajišťovny potažmo pojišťovny zvýšily na evropském trhu své úsilí na krytí finančních rizik, je třeba více chápat, kdy a proč se lidé rozhodnou pořídit si soukromé krytí. Zpráva obsahuje několik hloubkových analýz týkající se spotřebitelských otázek, například jak spotřebitelé vnímají možnost, že by onemocněli a jak se více zabývat relevantními produkty pro jednotlivé fáze života.

Výkonný ředitel zajištění pro EMEA říká: „Lidé nekupují univerzální produkt na celý jejich život, ale chtějí různou úroveň krytí, protože se zdravotní obavy napříč celým životem liší. Úkolem zajišťoven a pojišťoven je zajistit veškeré jejich potřeby."

Autor: oPojištění.cz
Zdroj: Swiss Re

Facebook Twitter

Související články

27.02.2015Swiss Re: Pojistné trhy rozvojových zemí vzrostou do roku 2020 o dvojnásobek
17.12.2014Swiss Re: škody po globálních katastrofách stály v roce 2014 celkem 34 mld. dolarů
25.11.2014Výhled zajišťovny Swiss Re pro rok 2015: pro pojišťovny růst příležitostí i v obtížném prostředí
10.11.2014Výsledky za třetí čtvrtletí: Swiss Re
11.09.2014Swiss Re byla určena jako leader pojišťovacího sektoru v roce 2014

Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.