Pojišťovny » Zajišťovny » Munich Re vykázala za rok 2014 zisk ve výši 3,2 miliardy eur

Munich Re vykázala za rok 2014 zisk ve výši 3,2 miliardy eur

11.2.2015, Zajišťovny, Munich Re

Munich Re vykázala za rok 2014 zisk ve výši 3,2 miliardy eur

Zajišťovna Munich Re udržela stejně vysokou úroveň jako minulý rok a vykázala zisk ve výši 3,2 miliardy eur. Za čtvrté čtvrtletí měla zajišťovna zisk ve výši 0,7 miliard eur (v předchozím roce tomu bylo 1,2 miliardy eur.  

Finanční ředitel zajišťovny, Jörg Schneider, shrnul předběžná čísla: „S tak dobrým výsledkem jsme znovu prokázali svou sílu a je potěšující, že k tomu přispěly všechny naše obchodní jednotky, stejně jako v minulém roce.

Shrnutí předběžných výdajů za rok 2014

Skupina vykázala provozní výsledek v roce 2014 ve výši čtyř miliard eur, z nichž 0,7 miliard eur byla ve čtvrtém čtvrtletí. Vlastní kapitál vzrostl v roce 2014 o zhruba 4,1 miliardu eur na celkových 30,3 miliard eur. Návratnost rizikově upraveného kapitálu (RORAC), který slouží jako klíčový ukazatel výkonnosti pro skupinu jako celek, tvoří 13,2 %, zatímco návratnost kapitálu činila 11,3 %. Hrubé předepsané pojistné kleslo v roce 2014 na 48,8 miliard eur.

Zajištění: Výsledek 2,9 miliard eur

Oblast zajištění přispělo do konsolidovaného výsledku ve výši 2,9 miliard eur. Hrubé předepsané pojistné činilo 26,8 miliard eur. To bylo částečně způsobeno vývojem směnných kurzů, což vedlo ke snížení příjmů z pojistného o téměř 2 %.

Životní zajištění přispělo do konsolidovaného výsledku výší 0,4 miliardy eur. Individuální vývoj v Austrálii a USA ale nebyly uspokojivé. Výsledky na všech ostatních významných trzích byl podle očekávání nebo lepší.

Neživotní zajištění činilo 2,5 miliard eur konsolidovaného výsledku za celý rok. Kombinovaný poměr dosáhl v roce velmi dobrého výsledku 92,7% čistého zaslouženého pojistného. Jen ve čtvrtém čtvrtletí činil poměr hodnoty 91,2%.

Celkové výdaje na ztráty činily v roce 1,2 miliardy eur, ve čtvrtém čtvrtletí to bylo 0,25 miliard eur. Ztráty z přírodních katastrof stály v roce 2014 538 milionů eur, zatímco ve čtvrtém čtvrtletí to bylo 111 milionů eur. Největší ztráty byly ze sněhové bouře v Japonsku a stály 305 milionů eur. Dalších 59 milionů eur stál zajišťovnu hurikán Odilie, který v létě zasáhl Mexiko. Rozsáhlé ztráty způsobil také výbuch ruské rafinerie a pády dvou letadel.

Torsten Jeworrek, který je zodpovědný za globální zajišťovací činnost Munich Re, řekl: „Munich Re byla schopná obstát i v tomto těžkém prostředí.“

Munich Re postupuje na základě předpokladu, že se tržní prostředí nebude významně v roce 2015 měnit, nedojde-li k mimořádným událostem.

Munich Re

Zdroj: Munich Re

Facebook Twitter

Související články

08.01.2015Munich Re: Přírodní katastrofy způsobily v roce 2014 méně škod
06.11.2014Výsledky za třetí čtvrtletí: Munich Re, Hannover Re
14.07.2014Munich Re: Ekonomické škody po přírodních katastrofách v 1. pololetí 2014
22.05.2014Munich Re: Hospodářský rozmach znamená také větší růst pojistného trhu
25.03.2014Munich Re velký zvrat v likvidaci havárie malajského letadla neočekává
05.02.2014Munich Re vykázala za rok 2013 překvapující zisk

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.