Pojišťovny » Zajišťovny » Hannover Re skončil loňský rok s rekordním ziskem

Hannover Re skončil loňský rok s rekordním ziskem

12.3.2013, Zajišťovny, VersicherungsJournal

Hannover Re skončil loňský rok s rekordním ziskem

Hannover Re vykázal za rok 2012 rekordní výsledek. Na zisku cca 850 milionů eur se budou podílet také akcionáři. Ti obdrží rekordní dividendu ve výši 2,60 (2,10) euro a bonus 0,40 euro. Pokud jde o prognózu na letošní rok, je generální ředitel Ulrich Wallin opatrný, ale i tak vidí dobré obchodní příležitosti.

Také dva největší soupeři, kterými jsou Munich Re a Swiss Re, využili v loňském roce dobrých podmínek.

Pokud jde o Hannover Re, předepsané pojistné nečekaně vzrostlo o 13,9 procenta na 13,8 miliardy eur. Navzdory velkým škodám, které způsobil hurikán Sandy ve čtvrtém čtvrtletí 2012, klesly meziročně ztráty z pojištěných škod o 478 milionů eur.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Facebook Twitter


Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.