Pojišťovny » Začátkem školního roku výrazně roste počet úrazů dětí

Začátkem školního roku výrazně roste počet úrazů dětí

7.9.2015, Pojišťovny, Pojišťovna České spořitelny

Začátkem školního roku výrazně roste počet úrazů dětí

Pojišťovna České spořitelny pravidelně registruje zvýšený počet dětských úrazů začátkem školního roku. V loňském roce zaznamenala v měsících září a říjnu ve srovnání s prázdninami 25% nárůst dětských úrazů. Nejvyšší nárůst eviduje u dětí od 11 do 14 let – v této věkové kategorii loni narostl počet úrazů začátkem školního roku o 50 %. U dětí od 6 do 10 let pojišťovna zaznamenala naopak méně úrazů než o prázdninách. Mladší děti jsou totiž během školního roku více pod dohledem dospělých.

„Začátkem školního roku nejvíce roste úrazovost u dětí z druhého stupně základní školy ve věkové kategorii od 11 do 14 let,“ uvádí Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Vůbec nejčastější věk při úrazu je u dívek 11 a u chlapců 12 let.“ Nadále se zvyšuje počet úrazů dětí při sportech, které byly dříve považovány za rizikovější. „Přibývá počet úrazů například při jízdě na horském a trekovém kole v terénu nebo při pádu z koně. Ve škole se děti nejčastěji zraní při míčových hrách a časté jsou také úrazy při pádu ze židle,“ dále uvádí Petr Kohoutek.

Počet úrazů na začátku školního roku i o prázdninách je u dívek a chlapců v kategoriích od 6 do 10 let a od 11 do 14 let téměř vyrovnaný, mírně vedou chlapci. Jiné je to u nejstarší věkové kategorie dětí od 15 do 18 let. V této skupině je u chlapců počet úrazů vůbec nejvyšší ze všech věkových kategorií, zatímco u dívek nejnižší, a to jak začátkem školního roku, tak i o prázdninách.

Nejrizikovější je kraj Jihočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský. Nejméně úrazů naopak hlásí klienti z Karlovarského kraje, Olomouce a Prahy, a to také v obou srovnávaných obdobích.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

19.08.2015Výzkum PČS: Důvod pro změnu pojišťovny? Ušetřit 200 Kč měsíčně
10.06.2015Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc
22.05.2015Pojišťovna roku 2014 v kategorii životní pojištění? PČS a její FLEXI
21.04.2015Výzkum PČS: V nepříznivých životních situacích spoléháme na životní pojištění víc než na partnera
15.04.2015Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem
13.04.2015PČS hlídá kvalitu a nekvalitním zprostředkovatelům uděluje červené karty [Aktualizováno]
05.03.2015Výzkum PČS – Nejsilnější motivy pro sjednání životního pojištění: narození dítěte a vážná událost v
06.02.2015PČS rozeslala více než 557 000 daňových potvrzení o zaplaceném pojistném na životním pojištění

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.