Pojišťovny » Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc

Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc

10.6.2015, Pojišťovny, Pojišťovna České spořitelny

Výzkum PČS: Polovina dětí vůbec nesportuje, přesto je rodiče častěji pojistí na úraz než na nemoc

Polovina dětí se vůbec nevěnuje nějaké sportovní aktivitě, denně sportuje jen každé třinácté dítě. Přesto je rodiče nejčastěji pojistí pro případ úrazu a jeho případným trvalým následkům. Na pojištění vážné nemoci Češi pamatují jen u každého druhého dítěte. Při výpadku příjmu z důvodu péče o dítě se spíš než na životní pojištění spoléháme na partnera a stát. Překvapivé závěry přinesl on-line výzkum, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

„Pro zdravý vývoj dítěte je pohyb velmi důležitý. Fakt, že se sportování vůbec nevěnuje polovina dětí, je zarážející. Paradoxně se i takové děti pojišťují hlavně na úrazy,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. „Závažnější jsou ale dlouhodobé nemoci, toto pojištění rodiče podceňují. Pětina z nich ani nepřemýšlela nad tím, kdo by jim dorovnal příjem ve chvíli, kdy by se museli starat o vážně nemocné dítě.“

Děti se vůbec nevěnují sportu. Několikrát týdně sportuje jen každé páté dítě. Do sportovních aktivit dětí jsme přitom ochotni investovat i 2 000 Kč ročně, tedy tolik, co do životní pojistky. Češi své potomky nejčastěji pojišťují pro případ úrazu a z obavy z jeho trvalých následků. Úrazové pojištění patří, spolu se stavebním spořením, k nejčastějším produktům, které pro děti sjednáváme. Každý čtvrtý rodič má dítě pojištěné na své smlouvě životního pojištění.

Výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos pomocí on-line výzkumu na 1 017 respondentech ve věku 18 až 65 let.

Frekvence sportu dětí

Produkty sjednané pro děti

Kdo by pečoval o dítě

Pojišťovna České spořitelny

 

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Facebook Twitter

Související články

22.05.2015Pojišťovna roku 2014 v kategorii životní pojištění? PČS a její FLEXI
21.04.2015Výzkum PČS: V nepříznivých životních situacích spoléháme na životní pojištění víc než na partnera
05.03.2015Výzkum PČS – Nejsilnější motivy pro sjednání životního pojištění: narození dítěte a vážná událost v
16.01.2015Výzkum PČS: Více než polovina lidí není pojištěná

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.