Pojišťovny » Výroční zprávy » Garanční rolnický a lesnický fond vyplatil 400 milionů na podporu pojištění

Garanční rolnický a lesnický fond vyplatil 400 milionů na podporu pojištění

2.2.2016, Výroční zprávy, PGRLF

Garanční rolnický a lesnický fond vyplatil 400 milionů na podporu pojištění

V roce 2015 požádalo o vyplacení podpory na pojištění plodin a zvířat téměř 7000 zemědělců. Žádost směřovala na podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF), který k dnešku vyplatil 80 procent z peněz, o něž bylo požádáno. Tedy více než 400 milionů korun.

Podle tiskové mluvčí PGRLF Neli Vesselinové jde o jeden z nejžádanějších programů podpory, které fond v současné době poskytuje. „Od roku 2004 je celkový objem vyplacených podpor na pojištění plodin a zvířat už téměř 4 miliardy korun. A s příjmem žádostí pokračujeme i v letošním roce,“ dodává Vesselinova.

V letošním roce zahrnuje nabídka podpůrných programů PGRLF třináct programů určených pro zemědělské prvovýrobce, zpracovatele zemědělské produkce a podnikatele v oblasti zpracování dřeva a lesního hospodářství. Vedle primárních podpor ve formě subvence částí úroků z komerčních úvěrů je dnes poskytována přímá podpora pojištění či nákupu zemědělské půdy, podpora ve formě úvěrů poskytnutých PGRLF a podpora ve formě zajištění úvěrů. Další významnou roli PGRLF plní právě prostřednictvím podpor pojištění hospodářských zvířat a plodin, pojištění produkce školek s produkcí sadebního materiálu lesních dřevin a pojištění lesních porostů.

V roce 2015 spustil fond devět nových programů, kterými například dotuje úroky z investičních úvěrů na nákup lesnických traktorů, dřevařských lanovek či na stroje na přípravu půdy ve školkách. Na ně chtěl fond vynaložit 550 milionů korun. Z této částky 200 milionů korun šlo do lesnictví a zpracování dřeva a 50 milionů korun do projektů v sociálním zemědělství.


Čtěte také: Pojišťovnictví v roce 2016: ředitel obchodu a likvidační služby Agra pojišťovny Marek Bizoň


 

 

Od roku 1994 do závěru předloňského roku fond celkem podpořil úvěry zemědělců za 158 miliard korun se schválenými garancemi za 34 miliard Kč. Výše přislíbených podpor přesáhla 24 miliard, z čehož již 22,5 miliardy bylo vyplaceno.

Důvodem založení fondu v roce 1993 byla potřeba pomoci českým zemědělcům a potravinářům získávat peníze pro investice do modernizace a intenzifikace výroby. Fond je akciovou společností, jejímž jediným akcionářem je ministerstvo zemědělství.

Zdroj: PGRLF

Facebook Twitter


Komentáře

adresář
PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.