Pojišťovny » Věkomat odhalí Váš skutečný věk, MetLife poradí jak žít lépe a spokojeněji

Věkomat odhalí Váš skutečný věk, MetLife poradí jak žít lépe a spokojeněji

3.10.2014, Pojišťovny, Metlife

Věkomat odhalí Váš skutečný věk, MetLife poradí jak žít lépe a spokojeněji

Zeptá-li se nás někdo na věk, obvykle uvádíme ten kalendářní. Každý z nás však někdy pronesl větu typu: „Dnes se cítím snad na 80…“. Důležitější než kalendářní věk je totiž věk „na který se cítíme“, který ne vždy koresponduje s věkem biologickým. To jak se cítíme, totiž odráží náš životní styl, který má zásadní vliv na naše zdraví. Nyní ho lze zjistit i díky hravé aplikaci Věkomat, která nám nejen prozradí ten „skutečný věk“, ale i poskytne náměty k zamyšlení nad naším způsobem života a tipy a rady na udržení nebo vylepšení zdravého způsobu života.

Životní styl a jeho kvalita je závislá na řadě faktorů, jakými jsou například pohyb a regenerace, úroveň lékařské péče, kvalita stravování a pitný režim, pracovní režim a volný čas, vztahy s rodinou a přáteli, vliv okolního prostředí a mnoho dalších. Dodržování zásad zdravého životního stylu je důležité i v dnešní době, kdy se často věnujeme především budování kariéry. Lidé častěji než dříve mají sedavá zaměstnání a pracují při velké duševní zátěži často dlouho do noci. Stále více z nás si uvědomuje, že pro uchování dobrého zdraví je důležité umět relaxovat, mít dostatek vlastního pohybu a vyvarovat se špatným návykům při stravování. Lidem, kteří se snaží žít zdravě, připravila na míru pojišťovna MetLife životní pojištění FairLife, resp. poskytuje jim výraznou slevu.

Klienti s nemanuálním zaměstnáním, kterých je více než 70 včetně úředníků, lékařů nebo učitelů, poskytne pojišťovna až 15% slevu. „Až 20% slevu mohou získat nekuřáci a zvýhodňujeme také osoby absolvující pravidelné preventivní prohlídky u praktického lékaře nebo u gynekologa a urologa,“ uvádí Martin Švec, ředitel produktového oddělení MetLife pojišťovny. „Jakou kdo může mít slevu na životní pojištění, si může každý zjistit v aplikaci Věkomat u nás na webu. Tento unikátní praktický nástroj dovede zjistit biologický věk a kondici jednotlivých členů rodiny. Také zde každý najde rady, tipy a návody jak kondičku jednotlivých členů vylepšit,“ říká Martin Švec.

Základními pilíři životního stylu je 537-35707-35708>pohyb a uspořádání volného času a odpočinku. „Správné cvičení a sport vedou k sebezdokonalování jedince, k nabrání nových sil po manuální i duševní práci,“ zdůrazňuje Olga Šípková, moderátorka a provozovatelka několika fitness center. „Díky mému povolání se denně potkávám s lidmi, kteří chtějí žít zdravě. Zájemců pořád přibývá, a to vnímám velmi pozitivně. Obory zdravého životního stylu nabízejí čím dál více možností. Někdo chce cvičit aerobik, jiný se zavřít do posilovny, další zase relaxovat jógou. Lidé všech věkových kategorií na to slyší, hlavně ve velkých městech, ale díky bohu se hýbají i tím, že chodí v přírodě. Většinou zjistí, že je to úplně nejlepší pro jejich hlavu, protože si potřebují odpočinout od práce a načerpat pozitivní energii. Začínají si uvědomovat, že pokud budou jen pracovat a pracovat a nebudou se starat o zdraví, tak přijdou nejen o zdraví, ale i o tu práci,“ dodává Olga Šípková.

Dodržování zásad kvalitního životního stylu je důležité také kvůli duševní rovnováze. Je prokázané, že zdraví a duševní rovnováha se navzájem ovlivňují. Spokojený a vyrovnaný člověk lépe zvládá a umí řešit problémy, které se mu v životě naskytnou. Základem pro psychickou vyrovnanost jsou dobré mezilidské vztahy se svým okolím, pravidelná setkávání s rodinou a přáteli a pohodové pracovní prostředí.

Co tedy z výše uvedeného vyplývá? Věnujme čas sami sobě, odpočívejme, zařaďme do svého života pohyb, nevyhýbejme se pravidelným prohlídkám u lékařů a snažme se trávit také co nejvíce času se svými blízkým a kamarády. Nejen, že se náš „skutečný věk“ sníží a tím pádem budeme mít šanci ušetřit na životním pojištění, ale hlavně se budeme cítit šťastnější.

Metlife

Zdroj: Metlife

Facebook Twitter

Související články

02.10.2014MetLife podpoří ty, kteří žijí zdravě
17.09.2014Klára Ondráčková je nově členkou představenstva MetLife pojišťovny
16.09.2014Nové životní pojištění FairLife odměňuje zdravý životní styl
08.07.2014Úrazy stále patří mezi nejčastější příčiny dětské úmrtnosti a nemocnosti. Důležitá je prevence
03.06.2014Pojišťovna MetLife podpoří charitativní jízdu na kole dětem s Josefem Zimovčákem

Komentáře

PR články

V AXA nyní uzavřete pojištění občanské odpovědnosti výhodněji a dokonce on-line

Vytopený soused, odřené dveře vedlejšího bytu, ale i štěkající domácí mazlíček, který vyleká sousedku tak, že udělá krok do prázdna a zlomí si nohu. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Naopak, takovéto situace jsou běžnou součástí sousedského soužití. Jejich řešení zase vizitkou dobrých sousedských vztahů. AXA v těchto dnech přináší novinky v oblasti pojištění občanské odpovědnosti.

Nejbezpečněji se loni jezdilo v Karlových Varech

Podle výsledků ČP Indexu bezpečnosti se v roce 2015 jezdilo nejbezpečněji v Karlových Varech. Ty se na prvním místě žebříčku usadily se značným náskokem. Naopak nejhůře si z krajských měst vedlo Brno. Mezi okresními městy je vítězů hned pět – Beroun, Klatovy, Rakovník, Rokycany a Tachov.

Klienti UNIQA beze škod v loňském roce dostanou opět bonus  na účet

Každý klient UNIQA pojišťovny registrovaný v exkluzivním věrnostním programu Q-Partner dostává za uplynulý kalendářní rok za své uhrazené pojistné vždy něco zpět – buď pojistné plnění jako náhradu nahlášené škody, anebo část ročního pojistného formou přímé výplaty na bankovní účet - tzv. bezeškodní bonus. Ten obdrží nyní v případě, že mu během roku 2015 žádná škoda nevznikla, jako poděkování UNIQA za jeho odpovědný přístup. Za loňský rok obdrží tento příjemný „pozdrav“ od UNIQA bezmála 4 500 klientů, mezi něž se rozdělí 4,523 milionu korun.